Forum


WYCIĄG NARCIARSKI W GORZOWIE WLKP.
templiers

Postów: 3
CHCESZ BY W GORZOWIE POWSTAŁ STOK NARCIARSKI - POMÓŻ - TWÓJ GŁOS I TWOJE DZIAŁANIE MOŻE POMÓC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

WITAM WSZYSTKICH SERDECZNIE, JESTEM ABSOLWENTEM PWSZ W GORZOWIE WLKP.,TEMATEM MOJEJ PRACY DYPLOMOWEJ BYŁO STWORZENIE WIZJI PRZYSZŁEJ STACJI NARCIARSKIEJ DLA NASZEGO MIASTA TAK ABY POSZERZYĆ OFERTĘ AKTYWNEGO WYPOCZYNKU W OKRESIE ZIMOWYM. UDAŁO MI SIĘ WYTYPOWAĆ LICZNE MIEJSCA POD LOKALIZACJĘ TAKIEGO OBIEKTU W NASZYM MIEŚCIE, CZĘŚĆ TAKICH MIEJSC OPISAŁEM NA MOJEJ STRONIE
www.stok.pwsz.pl
POMYSŁ STWORZENIA STACJI NARCIARSKIEJ W GORZOWIE SPOTKAŁ SIĘ Z ENTUZJASTYCZNYM ODBIOREM MIESZKAŃCÓW GORZOWA,A PRZEDE WSZYSTKIM STUDENTÓW, UDAŁO SIĘ ZEBRAĆ OK.1000 PODPISÓW POPIERAJĄCYCH BUDOWĘ STACJI NARCIARSKIEJ W GORZOWIE. OSTATECZNIE PREZYDENT ZADECYDOWAŁ O LOKALIZACJI PRZYSZŁEGO STOKU W OKOLICACH SŁOWIANKI I TESCO (BYŁE TERENY POLIGONOWE), GÓRKA MIAŁA BYĆ USYPANA I POWIĘKSZONA. NIESTETY PROJEKT KTÓRY MIAŁ BYĆ WPISANY DO BUDŻETU INWESTYCJI MIEJSKICH JUŻ DWUKROTNIE OSTATECZNIE ZOSTAŁ ZANIECHANY PONIEWAŻ PREZYDENT ZADECYDOWAŁ ŻE NIE MA PIENIĘDZY NA USYPANIE GÓRKI.

http://miasta.gazeta.pl/gorzow/1,35215,5863401,Radni_wieszcza_kleske_miejskich_inwestycji.html

JEDNO ZASADNICZE PYTANIE BRZMI TAK: PO USYPYWAĆ GÓRKI W MIEŚCIE W KTÓRYM JEST JUŻ PEŁNO NATURALNIE UKSZTAŁTOWANYCH STOKÓW I WZNIESIEŃ????
WYPOWIEDZCIE SIĘ NA TEN TEMAT BO POTRZEBUJĘ POMOCY, WYKONAŁEM NAWET WSTĘPNY PROJEKT BUDŻETU DLA TAKIEJ INWESTYCJI, WSZYSTKO ZROBIŁEM SPOŁECZNIE, POCZĄWSZY OD NAMAWIANIA RADNYCH DO INWESTYCJI A SKOŃCZYWSZY NA STRONIE OPISUJĄCEJ PROJEKT, BYŁEM JUŻ WSZĘDZIE, PREZYDENT NIE CHCIAŁ SIĘ ZE MNĄ NAWET SPOTKAĆ, SZKODA BY TAKA INWESTYCJA OMINĘŁA NASZE MIASTO BO PODOBNYCH STOKÓW JEST BARDZO DUŻO I POWSTAJĄ CORAZ LICZNIEJ NA OBSZARACH NIZINNYCH:

www.wiezyca.pl
www.wiezycakotlinka.pl
www.lysa-gora.pl
www.nartyamalka.pl
www.nartykaszuby.pl
www.mosir.elblag.eu/obiekty/wyciag_narciarski

CHCIAŁBYM TEŻ ZAŁOŻYĆ STOWARZYSZENIE WSPIERAJĄCE BUDOWĘ STOKU W NASZYM MIEŚCIE, JESZCZE RAZ SERDECZNIE PROSZĘ POMÓŻCIE, ZROBCIE COŚ DOBREGO DLA SWOJEGO MIASTA A RAZEM OSIĄGNIEMY CEL!

POZDRAWIAM WSZYSTKICH

 
 
emi

Postów: 75
Na Wieżycy byłem.
Tu w Gorzowie nie idzie tylko o górkę, ale o śnieg. A w zasadzie dobrze byłoby mieć stok bez śniegu - takie specjalne maty, ale to chyba trochę kosztuje i stale trzeba konserwować.

www.kurier-osiedlowy.mrat.info
 
 
templiers

Postów: 3
Do jazdy w warunkach bezśnieżnych używa się teraz nowoczesnych mat typu SPORTFIX - tzw IGIELIT SLALOMOWY NAJNOWSZEGO TYPU NIE SPOTYKANY JESZCZE NIGDZIE W POLSCE!!!
Poniżej podaję link z filmem:http://www.youtube.com/swf/l.swf?swf=http://s.ytimg.com/yt/swf/cps-vfl70586.swf&video_id=03OKlrXgnak&rel=1&showsearch=1&eurl=http://www.sportfix.pl/oferta/igielit_slalomowy_sportfix,1.html&iurl=http://i1.ytimg.com/vi/03OKlrXgnak/hqdefault.jpg&sk=WEAntNXU9DZkFeqsnacBifXdTEoqdm-FC&use_get_video_info=1&load_modules=1&autoplay=1&fs=1&hl=pl

Adres producenta www.sportfix.pl

Taka nawierzchnia miałaby dużą popularność ponieważ jest lepsza od zwykłego igielitu na którym podczas upadku drze się ubrania i ręce! W zasadzie jeśli chodzi o śnieg to armatki zrobią swoje, jeżeli nawet raz w tygodniu są minusowe temperatury do rozpoczęcia naśnieżania, to wytworzona warstwa śniegu o grubości minimum 50 do 70 jest w stanie utrzymac się bez problemu nawet tydzień albo dłużej w temperaturach +2 czy +3 stopnie. Warunek musi być jeden - STOK MUSI BYĆ EKSPOZYCJI PÓŁNOCNEJ-W NASZYM MIEŚCIE JEST PRZEWAGA POŁUDNIOWYCH ALE PÓŁNOCNYCH TEŻ NIE BRAKUJE!!!!!!
 
 
templiers

Postów: 3
TAK WIĘC NIE MA CO SIĘ ZRAŻAĆ WARUNKAMI KLIMATYCZNYMI PANUJĄCYMI U NAS BO JESZCZE NIE SĄ TAKIE NAJGORSZE, PO PIERWSZE JAK WSPOMINAŁEM: STOK MUSI BYĆ PÓŁNOCNY NAJLEPIEJ OSŁONIĘTY PRZE WIATRAMI WIEJĄCYMI Z ZACHODU I POŁUDNIA I SUKCES GWARANTOWANY!
STOKI NARCIARSKIE MAJĄ PRZECIEŻ W TAKICH MIASTACH JAK NP.SZCZECIN
GDZIE UWARUNKOWANIA ATMOSFERYCZNE SĄ O WIELE GORSZE NIŻ W GORZOWIE, OTO ADRES STRONY:
http://www.gubalowka.com.pl/
Największy problem polega na tym że u nas nic się nie robi w kierunku rozwoju infrastruktury sportów zimowych, a przecież narciarzy i entuzjastów z naszego regionu i miasta z roku na rok przybywa...można ich spotkać wszędzie od Szklarskiej Poręby po Zakopane i Beskidy. Uważam że władze Gorzowa nie powinny ograniczać rozwoju swoich mieszkańców, którzy na takim stoku mogliby także zdobywać szlify lub trenować przed wyjazdem na trudne pełne wyzwań górskie trasy....
 
 

Ostatnio komentowane artykuły
Z miasta
Sport
Kultura
Reportaże, wywiady, publicystyka
[db_query_amount: 16367] [db_query_size: 7.08 kb] [time_generation: 0.245 sek]
  1. Adam Oziewicz
  2. Filip Górecki
  3. Damian Marciniak
  4. Piotr Wiszniewski
  5. Bartłomiej Pluta
  6. Michał Kapuściński