przejdź do treści strony kontakt
strona główna 501 936 975 menu wyszukiwarka

53 procent Czytelników nie chce marszu! [WYNIKI SONDY]

Z MIASTA

Adam Oziewicz
2019-08-19 16:22
20112

(fot./źródło: facebook)

W poniedziałek zapytaliśmy Was o Marsz Równości – chcecie czy nie? Sonda była aktywna przez tydzień. Niewielu Czytelników przeszło obok niej obojętnie – zebraliśmy 3826 głosów. Jesteśmy zaszokowani wynikiem.  

W sobotę, za niespełna tydzień, miał być Marsz Równości i Tolerancji – to manifestacja zapowiadana i organizowana przez nieformalną grupę „Warto być równym nad Wartą”, to forma protestu przeciwko ksenofobii, homofobii, rasizmowi i przejawom faszyzmu. Przeciwko mitingowi wystąpiły środowiska katolickie, ruchy prawicowe, także organizacje pro-life – zgłosiły na ten sam dzień 25 wydarzeń i manifestacji w całym mieście. W ten sposób w praktyce zablokowały Marsz Równości. Już wiadomo, że prezydent miasta nie wyraził zgody na manifestację. Organizatorzy odwołują się od takiej decyzji. Jaki będzie rezultat? Trudno przewidzieć.        
 
Przed tygodniem opublikowaliśmy sondę, gdzie Czytelnicy podzielili się z nami opinią na temat Marszu Równości i Tolerancji w Gorzowie.  
 
Serdecznie dziękujemy za wszystkie głosy. Ale przyznajemy, że jesteśmy zaszokowani wynikiem – nie sądziliśmy, że Marsz równości znajdzie w Gorzowie aż tylu przeciwników.    
 
zapytaliśmy: Czy jesteś za Marszem Równości w Gorzowie?
oto wyniki sondy: 
zdecydowanie nie, bo może dojść do obrazy uczuć religijnych (2012 głosów) 53%
zdecydowanie tak, bo prawa człowieka w Polsce są zagrożone (980) 26%
nie, bo może doprowadzić do zaognienia konfliktu (344) 9%
raczej nie, swoje poglądy można manifestować w inny sposób (295) 8%
tak, jak za każdym innym marszem w ważnej dla organizatora sprawie (119) 3%
raczej tak, nie przeszkadzają mi żadne marsze (54) 1%
nie mam zdania (22) 1%
 
oddanych głosów: 3826

Komentarze:

W celu zapewnienia poprawnego działania, a także w celach statystycznych i na potrzeby wtyczek portali społecznościowych, serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies na Twoim komputerze. Zasady dotyczące obsługi cookies można w dowolnej chwili zmienić w ustawieniach przeglądarki.
Zrozumiałem, nie pokazuj ponownie tego okna.
x