Drugi mecz z Białorusinami lepszy, choć przegrany

PIłKA WODNA

fg
2016-02-13 23:54
78940

Drugie starcie juniorskiej reprezentacji Polski z Białorusią w waterpolowym Słowianka Cup wyglądało zdecydowanie lepiej niż pierwsze. Biało-czerwoni przez trzy kwarty nawiązywali wyrównaną walkę z bardziej doświadczonym rywalem. Ostatecznie przegrali 12:18.

Nasza juniorska reprezentacja Polski dopiero jest w fazie budowy, Białorusini grają ze sobą zdecydowanie dłużej. Dzisiejszy mecz napawał więc sporym optymizmem. Przyjezdni przez większość spotkania prowadzili, ale biało-czerwoni cały czas gonili wynik, wyrównując nawet w trzeciej kwarcie na 10:10. Końcówka należała już jednak do Białorusi.

Selekcjoner naszej kadry Donat Oleksów miał sporo pretensji do pracy arbitrów. – To turniej towarzyski i należy zrobić tak, żeby wszystko toczyło się z zasadami. Byliśmy co chwila wykluczani i nie było w pewnym momencie kim grać. Jestem jednak zadowolony z postawy zespołów. Jeśli tak zagramy jutro z Ukrainą to jestem pewien, że zwyciężymy – ocenił szkoleniowiec. Mecz z Ukrainą w niedzielę o 11:00.  Wiadomo już, że Białorusini zapewnili sobie końcowy triumf w turnieju.

Polska – Białoruś 12:18 (2:5, 5:4, 3:5, 2:4)

bramki Polaków: Kalata 5, Struzik 3, Skrzypiński 1, Madejek 1, Paczyna 1, Rudziński 1