REKLAMA
medi raj - naczyniowiec (artykuł)
Jesteś tutaj:  Strona Główna  ›  Wiadomości  ›  Z MIASTA

Bomby w szkołach

dodano: 25 września 2007, 15:15

tel.
e-mail:

W południe po szkole podstawowej nr 5 krążyli policjanci z psem, szukając bomby, gdy nagle wybuchł pożar. Ranni zostali dwaj policjanci. Wszystkich uczniów i personel szkoły ewakuowano.

Przed południem do kilku gorzowskich szkół zadzwonił anonim z informacją, że w szkołach jest podłożona bomba. Dyrektorzy zadzwonili na policję, a ta, jeśli problem dotyczy kilku miejsc w mieście, za pośrednictwem wydziału zarządzania kryzysowego, informuje prezydenta miasta, który powołuje zespół zarządzania kryzysowego.

Podczas dzisiejszych zajęć instruktażowych dla dyrektorów gorzowskich placówek oświatowych zespół zarządzania kryzysowego pojawił się w Szkole Podstawowej nr 5.

Przed szkołą zjawiły się trzy zastępy straży pożarnej, policyjne wozy, patrol policyjny z psem oraz pogotowie techniczne i ratunkowe. Gdy ładunek eksplodował i w szkole wybuchł pożar, przyglądali się temu ze szkolnego boiska ewakuowani uczniowie oraz dyrektorzy wszystkich szkół w Gorzowie.

REKLAMA
ks stilon


Próbną ewakuację i pozorowany wybuch bomby zorganizował wydział zarządzania kryzysowego. Ewakuację przeprowadzono w kilku szkołach w Gorzowie, natomiast do SP nr 5 przyjechali wszyscy dyrektorzy, by zobaczyć jak wygląda wybuch i jak zachowują się wtedy uczniowie.

Sama ewakuacja uczniów trwała do czterech minut. - W naszej szkole sygnałem alarmowym jest ciągły sygnał dzwonka. Około 330 uczniów w ciągu kilku chwil znalazło się na boisku szkolnym - mówi dyrektor szkoły Małgorzata Dolata.

- Co pół roku przeprowadzamy w szkołach głośną próbę syren, dzieci są już do tego przyzwyczajone i ewakuacja w 99 proc. przebiega bardzo sprawnie - mówi Ryszard Stefaniak, kierownik referatu ochrony ludności wydziału zarządzania kryzysowego gorzowskiego magistratu.


Jeśli na tej stronie widzisz błąd,
napisz do nas!Komentarze są własnością ich twórców.
Portal Gorzow24.pl nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.

Pokaż komentarze

Dodaj komentarz


Zaloguj się aby dodać komentarz.

  1. Adam Oziewicz
  2. Filip Górecki
  3. Damian Marciniak
  4. Piotr Wiszniewski
  5. Bartłomiej Pluta
  6. Michał Kapuściński