Daleki wyjazd po punkt

STILON GORZóW

2015-10-17 17:14
72061

Piłkarze Stilonu mogli z ogromnym zawodem powrócić z podróży na krańce Dolnego Śląska. Dzięki bramce w końcówce spotkania wracamy jednak z Gaci w całkiem niezłych humorach

Nasi piłkarze od pierwszej minuty ruszyli do ataku. Już w szóstej minucie Łukasz Maliszewski oddał świetny strzał z 30 metra, który zastrząsł poprzeczką bramki Marcina Mazura. Na prowadzenie wyszli jednak gospodarze po uderzeniu Łukasza Kucyniaka. Od tej pory na boisku dominowali zawodnicy Stilonu, którzy nie potrafili jednak poważnie zagrozić miejscowym. Piłka lądowała w rękach bramkarza Foto-Higieny, mijała bramkę lub brakowało ostatniego podania. Na przerwę schodziliśmy z dużym niedosytem, jednak ze sporymi nadziejami na drugą część gry.

Po zmianie stron wciąż przeważali gorzowianie. Obraz gry się nie zmienił i coraz bardziej sfrustrowani gorzowianie parę razy narazili się na stratę bramki, szczególnie po stałych fragmentach. W końcówce regulaminowego czasu gry Maliszewski zrobił to, co nie udało się na początku spotkania - wyrównanie dało nam świeżą porcję energii i sześć doliczonych minut minęło na oblężeniu bramki gospodarzy. Wynik nie zmienił się jednak już do końca. Z przebiegu meczu Stilon był drużyną lepszą, ostatecznie remis należy jednak uznać za całkiem niezły rezultat. Z trudnego terenu w Gaci bez punktów wyjechały już Górnik Wałbrzych i karniński Piast.

Gorzowianie dzięki temu remisowi utrzymają się w czołówce tabeli. Za tydzień czeka nas mecz na szczycie lubuskiej części ligi. Na Olimpijską przyjedzie Formacja Port 2000 Mostki.

Foto-Higiena Gać - Stilon Gorzów 1:1 (1:0)

Bramki: Kucyniak 11' - Maliszewski 90'

Foto-Higiena: Mazur - Dorobek (77' Przytuła), Krzyśków, Kucyniak Ż, Orzechowski, Polanowski (85' Lisicki), Salak (62' Synowiec), Strójwąs, Wejerowski Ż (61' Kalinowski), Piżarycki, Wróbel

Stilon: Wolarek - Szwiec (86' Świtaj), Bil Ż, Somrani, Gołdyn, Wiśniewski, Szałas (77' Timoszyk), Maliszewski, Chyrek Ż (62' Mrozek), Ziajka, Posmyk Ż

Pozostałe wyniki: Formacja Port 2000 Mostki - Bystrzyca Kąty Wroc. 4:1, Zagłębie II Lubin - Miedź II Legnica 0:4, Ilanka Rzepin - KP Brzeg Dolny 2:1, Karkonosze Jelenia Góra - Ślęza Wrocław 2:1, Piast Gorzów-Karnin - Budowlani Lubsko 3:0, Lechia Dzierżoniów - Polonia-Stal Świdnica 3:1, Górnik Wałbrzych - Śląsk II Wrocław [20/10].