REKLAMA
medi raj - naczyniowiec (artykuł)
Jesteś tutaj:  Strona Główna  ›  Wiadomości  ›  KULTURA & ROZRYWKA

Indios Bravos i muzyczne Komety

dodano: 10 października 2007, 18:11

tel.
e-mail:

Wyjątkowe muzyczne zjawisko zespół Komety (wcześniej Partia) zagra w Gorzowie już w piątek. Dzień później wystąpi Indios Bravos.

Członkowie grupy do zafascynowania estetyką z początków rock'n'rolla, dołączyli świetne teksty wyrażające współczesne spojrzenie.

Płyta "Komety 2004-2006" to przekrój ostatnich lata twórczości grupy, i wobec wydanego w zeszłym roku albumu "Via Ardiente", jest raczej wydawnictwem wspomnieniowo-promocyjnym. Fani Komet znajdą tu, znane już z koncertów bądź płyt, przeboje takie jak “Kieszonkowiec Darek” czy “W Dżinsach i w swetrze”, zestawione w konfrontacji z nowymi propozycjami typu “Anna jest Szpiegiem”. Całość uzupełniają covery przebojów Hanka Williamsa, Dimitri Tiomkina oraz Jerzego Matuszkiewicza “Tak mi źle” z tekstem Wojciecha Młynarskiego. Najnowsza płyta zespołu "Akcja V 1" miała premierę 24 września, jest dostępna w wersji CD oraz winylowej.

- Integralnym elementem twórczości Partii i Komet była zawsze obsesyjna fascynacja amerykańską popkulturą, szczególnie tą z lat 50. i 60., ale z perspektywy warszawskiej ulicy. Jednak największym źródłem inspiracji jest popkultura polska. Nowe piosenki, to mieszanka muzyki, której ostatnio słuchamy: punka, country, flamenco, garażu, wczesnego soulu. Nie chcemy stać w miejscu i do końca życia nagrywać różnych wersji tej samej płyty - mówi Lesław (gitara, wokal).

Koncert odbędzie się 12 października w eMCKa Klubie Magnat o godz. 19.30. Cena biletu: 12 zł; w dniu koncertu: 15 zł.

Z kolei dzień później tj. 13 października zagra zespół Indios Bravos. Koncert promujący najnowszy album "Peace" rozpocznie się o godz. 19.00 w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury "Chemik". Cena blietu: 15 zł; w dniu koncertu 20 zł.

Nowa płyta promowana będzie koncertami w Polsce, Szkocji, Anglii i Włoszech. Ci, którzy po prostu kochają muzykę za emocje, które niesie, a nie za przynależność do określonego gatunku powinni być usatysfakcjonowani. Dla Indios Bravos muzyka należy do sfery sacrum, i choć nie ulega wątpliwości, że jest też formą rozrywki, to zespół kładzie nacisk na jej bardziej mistyczną stronę. Mistycyzm oczywiście nie oznacza ponuractwa i napuszonej powagi, wyklucza jednak cynizm i bezmyślność.

REKLAMA
ks stilon

Jeśli na tej stronie widzisz błąd,
napisz do nas!Komentarze są własnością ich twórców.
Portal Gorzow24.pl nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.

Pokaż komentarze

Dodaj komentarz


Zaloguj się aby dodać komentarz.

  1. Adam Oziewicz
  2. Filip Górecki
  3. Damian Marciniak
  4. Piotr Wiszniewski
  5. Bartłomiej Pluta
  6. Michał Kapuściński