G’Power i Admira na Malcie: Złoto i dwa brązowe

oprac. ao
2016-08-29 13:49
57200

(fot. materiały klubu)

Ośmiu kajakarzy z Gorzowa – po czterech z G’Power i z Admiry – na torze regatowym w Poznaniu poza złotem i dwoma brązowymi krążkami wywalczyli dobre lokaty w finałach. Na zdjęciu złota czwórka z Fabrycznej.

W sobotę i w niedzielę, 27 i 28 sierpnia kajakarze G’Power i Admiry, także AZS-u AWF-u z powodzeniem walczyli o najlepsze pozycje w mistrzostwach Polski Seniorów na poznańskiej Malcie. Obsada? Ponad 200. zawodników z 44. klubów z całej Polski.

G’Power zdobył złoto na koronnym, olimpijskim dystansie K-4 1000 m – po pasjonującej walce wygrała osada w składzie: Przemysław KorsakPrzemysław SalamonWojciech Chrząszcz Oskar Warszawski. Złoci medaliści w komplecie uczęszczają lub uczęszczali do Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Gorzowie. Poza złotem podopieczni trenera Marka Bohdziuna wywalczyli kilka wartościowych miejsc w finałach:

Złoty medal: Przemysław Korsak – Przemysław Salamon – Wojciech Chrząszcz – Oskar Warszawski (K-4 1000 m)
5. miejsce: Przemysław Korsak – Przemysław Salamon – Wojciech Chrząszcz – Oskar Warszawski (K-4 500 m)
7. miejsce: Przemysław Korsak (K-1 1000 m)
8. miejsce: Wojciech Chrząszcz – Przemysław Salamon (K-2 1000 m)

Z kolei Admirę reprezentowało czterech kajakarzy: Dariusz Bukowski, Andrzej Gryczko, Sławomir Siwiec i Błażej Turski (junior). Gorzowianie wystartowali w konkurencjach jedynek na 1000 i 5000 metrów, dwójkach na 1000 i 200 metrów oraz czwórce na 1000 metrów. Najlepiej wypadli Sławomir Siwiec, który stanął na najniższym stopniu podium w olimpijskiej konkurencji K-1 1000 m. Drugi brązowy medal zdobył tego roczny junior Błażej Turski w konkurencji K-1 5000 m.

Pozostałe wyniki zawodników Admiry:
4. miejsce: Andrzej Gryczko (K-1 5000 m)
6. miejsce: Andrzej Gryczko – Sławomir Siwiec (K-2 1000 m)
9. miejsce: Andrzej Gryczko – Błażej Turski – Sławomir Siwiec – Dariusz Bukowski (K-4 1000 m)
11. miejsce: Dariusz Bukowski (K-1 5000 m)

I jeszcze wyniki sportowców AZS-u AWF-u Gorzów trenera Marka Zachary (11 medali - 4 złote, 5 srebrnych, 2 brązowe):
1. miejsce: Karolina Naja - Anna Puławska (K-2 200 m)
1. miejsce: Karolina Naja - Anna Puławska (K-2 500 m)
1. miejsce: Paweł Kaczmarek (K-1 200 m)
1. miejsce: Paweł Kaczmarek - Grzegorz Bierzało (K-2 200 m)
2. miejsce: Karolina Naja (K-1 200 m)
2. miejsce: Karolina Naja - Anna Piławska (K-2 500 m)
2. miejsce: Wiktor Głazunow (C-1 200 m)
2. miejsce: Wiktor Głazunow - Grzegorz Bryński (C-2 1000 m)
2. miejsce: Bartosz Jonkisz - Dorian Kliczkowski -    K-2 200 m
3. miejsce: Wiktor Głazunow - Piotr Hertel - Grzegorz Bryński - Joshua Drojetzki (C-4 1000 m)
3. miejsce: Bartosz Jonkisz - Paweł Kaczmarek - Grzegorz Bierzało - Bartłomiej Kołodziejczyk (K-4 500 m)