SPORT

red.
2019-02-11 15:28
59950

Toruń, 8-10 lutego: dwa złota ALKS AJP Gorzów w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. Szczęśliwe: Kornelia Sura i Alicja Kaczmarek oraz trenerzy Tomasz Saska i Agnieszka Woźniak.

Kornelia Sura w pięcioboju juniorek młodszych uzyskała 3518 punktów – to jej nowy rekord życiowy. Przy tym ustanawiała, aż cztery rekordy życiowe w poszczególnych konkurencjach.

Drugi złoty medal dla Alicji Kaczmarek w biegu na 600 metrów juniorek młodszych. Ustanowiła rekord życiowy 1:31,73 s – minimalnie gorszy od rekordu Polski w tej kategorii wiekowej – o 0,22 s.

Faworytka do złota w biegu na 200 metrów, Olga Rzeszewska w ocenie sędziów popełniła falstart w biegu eliminacyjnym i nie dostała się do finału. Protest złożony przez klub nie przyniósł żadnego efektu – zawodniczka biegnąc pod tzw. protestem uzyskała wynik dający jej złoty medal w finale...

Radosław Janiec w biegu na 2000 metrów juniorów młodszych zajął 15 miejsce z nowym rekordem życiowym poprawionym o przeszło 20 sekund – wynik 6:01,99 s.

Zawodnicy sekcji lekkoatletycznej AZS-AWF Gorzów też startowali w Toruniu i mogą zaliczyć imprezę do udanych. Medale zdobyli: Tomasz Strzeszewski – brąz w chodzie w 5000 m oraz Kornelia Lesiewicz – złoto na 300 m.

Tuż za podium stanął Kamil Dejneko w biegu na 60 m przez płotki, z kolei piąte miejsce w skoku w dal zajęła Sandra Sikorska.

Pozostali zawodnicy również ustanowili nowe rekordy życiowe, rywalizując w większości w finałach A i B (Wiktoria Krasicka 60 m ppł, Norbert Ostrowski wzwyż, Paulina Kosikowska 400 m, Patryk Pekała 400 m, Aleksandra Wołczak 60 m ppł, Sandra Jarczak 60 m ppł, Adam Janiak 300 m).