Furtka ciągle otwarta

TKKF STILON GORZóW

2015-04-26 14:04
69140

TKKF Stilon wciąż w grze o utrzymanie w kobiecej ekstralidze. Gorzowskie piłkarki pokonały u siebie GOSiRki Piaseczno 3:1, choć straciły gola na początku spotkania.

Nasz zespół od pierwszych starał się zepchnąć przyjezdne do defensywy, niezłą okazję miała w 8 minucie strzelająca z ostrego kąta Katarzyna Nowicka, ale plany skomplikowały się po upływie kwadransa. Po uderzeniu z rzutu wolnego w wykonaniu Kingi Kołek i chyba nieco spóźnionej interwencji Katarzyny Poźniak piłka wpadła do siatki i przyjezdne objęły prowadzenie. Stracony gol na szczęście nie podłamał niebiesko-białych i już 4 minuty później udało się wyrównać – lewym skrzydłem pociągnęła Nowicka, wrzuciła piłkę do Adrianny Szeldnak a ta bez namysłu przymierzyła po rękach bramkarki z Piaseczna. Niewiele ponad 5 minut później mogło być 2:1, gdy w zamieszaniu w polu karnym gorzowianki raz po raz oddawały strzały, aż minimalnie nad poprzeczką huknęła Barbara Zdunek.

Przyjezdne tuż przed przerwą jeszcze raz zagroziły bramce Poźniak, ale wystarczyło 7 minut drugiej połowy, żebyśmy byli spokojni o wynik. W 48 minucie z rzutu wolnego centrowała Beata Walczyk a wyskakująca do główki na piątym metrze Klaudia Sobczak bez problemu wpakowała piłkę do siatki. 4 minuty później Marzena Salamon uruchomiła w polu karnym Weronikę Szubę a ta praktycznie rozstrzygnęła o losach spotkania. Zwycięstwo mogło być nawet jeszcze efektowniejsze – przeważające gospodynie były blisko czwartego gola po rzucie wolnym, gdy Klaudii Wawer zabrakło kilku centymetrów do umieszczenia piłki w siatce.

Posłuchaj co po meczu mówiła grająca trener TKKF Stilon Marzena Salamon.

Po tym spotkaniu niebiesko-białe tracą do bezpiecznej lokaty już tylko 5 punktów. Kolejne spotkanie 2 maja w Sosnowcu.

TKKF Stilon Gorzów – GOSiRKi Piaseczno 3:1 (1:1)

bramki: Szlendak 20`, Sobczak 48` Szuba 52` - Kołek 16`

TKKF Stilon: Poźniak – Sobczak, Zdunek, Szafrańska (86` Karaczyn), J. Dudek – Walczyk, Salamon, Szlendak, Nowicka (78` Sanocka), Wawer (90` Gołąb) – Szuba (62` Kałuzińska)

Pozostałe wyniki: Olimpia Szczecin – AZS Wrocław 3:4, Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 3:1, Mitech Żywiec – KKP Bydgoszcz 8:0, Medyk Konin – Zagłębie Lubin 3:3, 1. FC Katowice – AZS PSW Biała Podlaska 0:1.