0:0, które rozczarowało...

STILON GORZóW

2015-03-14 20:16
75430

Na inaugurację piłkarskiej wiosny Stilon tylko zremisował bezbramkowo z MKS Oława. Gorzowianie nie wykorzystali nawet przewagi w ostatnim kwadransie po czerwonej kartce dla obrońcy gości.

Nie udała się Stilonowi inauguracja rundy wiosennej. MKS będący w ciągłej przebudowie mamy w tym sezonie tylko utrzymaniu. W składzie Oławian zostało zaledwie trzech zawodników, którzy grali rok temu w przegranym przez Stilon meczu. Przyjezdni głównie się bronili i swojego celu dopięli nawet mimo czerwonej kartki dla Kamila Krzanowskiego. Obrońca MKS wyleciał po tym jak ... sfaulował go Radosław Somrani. Obrońca gości rzucił kilka nieparlamentarnych słów w stronę trybun.

Stilon nie był w stanie sforsować obrony rywala. Niebiesko-biali mieli dwie kapitalne okazje na objęcie prowadzenia. W 25 minucie z około pięciu metrów fatalnie przestrzelił Damian Szałas a na początku drugiej połowy po strzale Radosława Somraniego piłka odbiła się od poprzeczki. Te zmarnowane okazje mogły gorzowian dużo kosztować w 63 minucie gdy Lucjana Zielińskiego ubiegł dalekim wyjściem Maciej Wolarek. Na koniec cieszyli się jednak tylko goście.

Powtarza się sytuacja z jesieni, gdy mamy okazje bramkowe i ich nie wykorzystujemy. Nie możemy na inaugurację po ciężkiej pracy remisować z takim zespołem. Nie usprawiedliwia nas osłabienie składu. U siebie z takimi rywalami musimy wygrywać – powiedział trener Stilonu, Artur Andruszczak.

Remis to niewątpliwie nasz sukces. Choć powiem szczerze, że liczyliśmy na więcej, ale szanujemy ten punkt. Stilon postawił nam trudne warunki, zabrakło im trochę szczęścia. Ja jestem zadowolony z mojego zespołu, który zostawił sporo serca na boisku – ocenił trener MKS, Marcin Dymkowski.

Stilon Gorzów - MKS Oława 0:0

Stilon: Wolarek - Somrani, Kucharski, Trachimowicz, Kosacki - Mrozek (60` Kubacki), Wiśniewski (65` Mrozek), Maliszewski, Kotus (82`Ciach), Szałas (82` Michniewicz) - Ziajka.

MKS: Florczyk - Dołgan, Kalinowski, Krzanowski CZ, Krzyśków - Mazur, Szponar, Pierzga (61` Orzechowski), Garyga - Zieliński (78` Kohut), Kozina (84` Okoń)

Pozostałe wyniki: Lechia Dzierżoniów - Bystrzyca Kąty Wrocławskie 3:1, Śląsk II Wrocław - Bielawianka Bielawa 4:2, Formacja Port 2000 Mostki - Piast Gorzów-Karnin 0:0, KP Brzeg Dolny - Stelmet UKP Zielona Góra 1:3, Polonia Trzebnica - Zagłębie II Lubin 0:10, Dąb Sława Balcerzak i Spółka - Polonia-Stal Świdnica 1:3, Karkonosze Jelenia Góra - Piast Żmigród 3:2. Mecz Ślęza Wrocław - Foto-Higiena Gać przełożony na 8.04.