Małe przełamanie ze Ślęzą

STILON GORZóW

2015-03-21 17:26
68910

Stilon wciąż nie potrafi pokonać Ślęzy, ale pierwszy raz od awansu do III ligi nie przegrał. Gorzowianie wywieźli z Wrocławia remis 1:1 po golu Pawła Posmyka.

Przez pierwszy kwadrans na boisku działo się niewiele, poza uderzeniem z rzutu wolnego w wykonaniu Damiana Szałasa. Niestety pierwsza groźna akcja gospodarzy zakończyła się bramką: nasi obrońcy nie upilnowali w polu karnym Dawida Molskiego a ten nie dał szans Maciejowi Wolarkowi. Wrocławianie mieli jeszcze w pierwszej połowie kilka szans na podwyższenie wyniku, ale ripostowali również Stilonowcy. Pawłowi Posmykowi i Kordianowi Ziajce brakowało odrobiny precyzji, gdy mieli sytuacje w odstępie niespełna dwóch minut. Z dystansu próbował też Filip Wiśniewski.

Bliżej wyrównania stilonowcy byli jednak w 70 minucie. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Damian Szałas a uderzenie głową Dawida Kucharskiego instynktownie odbił golkiper Ślęzy. To był dobry prognostyk, bo już 7 minut później mieliśmy wyrównanie, kiedy Paweł Posmyk wykorzystał sytuację sam na sam z Marcinem Gąsiorowskim. Napastnik Stilonu miał jeszcze trzy okazje w tym dwie wyśmienite na zwycięskiego gola - jednak dwukrotnie golkiper wrocławski był górą.

Ślęza miała swoje sytuacje, w drugiej połowie na pewno jedna stuprocentową, ale my po golu na 1:1 powinniśmy zdobyć przynajmniej jeszcze jednego. Jestem zadowolony z zaangażowania zespołu, dawno takiej determinacji nie widziałem. Zaatakowaliśmy mocno w drugiej połowie, remis nas nie zadawalał. Szkoda – powiedział trener Stilonu Artur Andruszczak.

W kolejną sobotę niebiesko-biali podejmą Piast Żmigród.

Ślęza Wrocław - Stilon Gorzów 1:1 (1:0)

bramki: Molski 15` - Posmyk 77`

Ślęza: Gąsiorowski - Kątny (81` Fedorowicz), Bohdanowicz, Celuch, Jakóbczyk - Korytek, Łątka, Niewiadomski (68` Traczyk), Molski (61` Zalewski), Rajter - Wyglądacz (86` Janas)

Stilon: Wolarek - Somrani (68` Kosacki), Kucharski, Trachimowicz, Szwiec - Michniewicz (46` Mrozek), Szałas, Wiśniewski (46` Maliszewski), Błajewski (68` Kotus), Ziajka - Posmyk

Pozostałe wyniki: Bystrzyca Kąty Wrocławskie - Śląsk II Wrocław 0:2, Piast Żmigród - Foto-Higiena Gać 2:2, MKS Oława - Lechia Dzierżoniów 0:1, Bielawianka Bielawa - KP Brzeg Dolny 0:0, Piast Gorzów-Karnin - Karkonosze Jelenia Góra 0:0, Stelmet UKP Zielona Góra - Polonia Trzebnica 2:0, Polonia Stal-Świdnica - Formacja Port 2000 Mostki 1:2, Zagłębie II Lubin - Dąb Sława Balcerzak i Spółka 5:0.