Ta okręgówka się postawiła

STILON GORZóW

2015-02-04 23:14
73070

Niedawno Stilon rozgromił w sparingu występującą w zachodniopomorskiej lidze okręgowej Stal Lipiany. Z ich ligowym rywalem poszło już trudniej. Gorzowianie zwyciężyli 3:1. Pojawili się kolejni testowani gracze.

W Stilonie sprawdzania ciąg dalszy. Tym razem zabrakło w ataku Ernesta Grasia (ma być w sobotę), pojawił się za to Krzysztof Kucharczyk, były napastnik dzisiejszego rywala, choć ostatnio grający w jednej z niemieckich lig regionalnych. To nie jedyna nowa twarz - ponad 60 nieżłych minut spędził na boisku 18-letni pomocnik Daniel Duda, mający w CV Lecha Poznań. Szansę po lekkiej kontuzji dostał również Maciej Sędziak, który chce wrócić do Stilonu po półrocznej przerwie.

24-letni wychowanek nie wykorzystał kapitalnej okazji na 4:1 - był już przed praktycznie pustą bramką. To jedna z bardzo niewielu okazji niebiesko-białych w drugiej połowie. Gorzowianie tym razem trafili na rywala lepiej przygotowanego fizycznie i przede wszystkim taktycznie. Pierwsze dwie bramki padły po stałych fragmentach gry. Najpierw w 20 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego świetnie do główki wyskoczył Tomasz Szwiec, nie dając żadnych szans bramkarzowi. 8 minut później z narożnika pola karnego rzut wolny wykorzystał Filip Wiśniewski a wynik tuż po przerwie na 3:1 ustalił Daniel Mrozek obsłużony dobrym dograniem Pawła Posmyka. Goście 6 minut wcześniej zebrali owoce swojej gry, wywalczając i wykorzystując rzut karny.

– Na pewno Gavia była lepiej zorganizowana w obronie niż Stal Lipiany. Z pierwszej połowy jestem zadowolony, drugą po zmianach już trudniej ocenić. To co chcieliśmy osiągnąć, założyliśmy. Graliśmy w średnim pressingu, nie przyjmowaliśmy piłki wysoko. Przygotowywaliśmy się już do gry z Chrobrym Głogów, obniżając linię obrony – powiedział trener Stilonu Artur Andruszczak.

A sparing z pierwszoligowym Chrobrym w sobotę o 11:00 na boisku rywala.

Stilon Gorzów - Gavia Choszczno 3:1 (2:0)

bramki: Szwiec 20`, Wiśniewski 28`, Mrozek 55` - Jędrasik 49` k.

Stilon (wyjściowy): Wolarek - Szwiec, Kucharski, Bil, Kosacki - Duda, Wiśniewski, Michniewicz, Kubacki, Ryżyk - Kucharczyk.

po przerwie weszli: Ziajka, Błąjewski, Mrozek, Maliszewski, Sędziak, Timoszyk, Ogrodowski