STILON GORZóW

fg
2015-05-20 18:55
66520

Pierwsza zaległość odrobiona z sukcesem. Stilon pokonał na wyjeździe Bystrzycę Kąty Wrocławskie 2:0 po bramkach Pawła Posmyka z rzutu karnego i Kordiana Ziajki.

W pierwszej połowie nie było dominującego zespołu. Bystrzyca, która walczy o utrzymanie, była równorzędnym partnerem dla Stilonu. To jednak gorzowianie wykorzystali swoją okazję. Po faulu na Kordianie Ziajce arbiter podyktował rzut karny, który wykorzystał Paweł Posmyk. Większy spokój zapanował tuż po przerwie, gdy Ziajka dostał dośrodkowanie z lewego skrzydła, ograł obrońcę Bystrzycy, po chwili położył bramkarza i trafił do siatki.

Trener Stilonu docenił postawę rywala.  – Gospodarze byli bardzo zdeterminowani. Nie kalkulowali, było dużo walki na  boisku, sprzyjał temu padający deszcz. Wiadomo, że zespoły walczące o utrzymanie tak grają. Bystrzyca miała jedną doskonałą okazję, którą pewnie by wykorzystała, gdyby piłka nie podskoczyła na nierównym boisku – powiedział Artur Andruszczak.

Kolejny mecz w niedzielę u siebie przeciwko Polonii-Stali Świdnica. Stilon ma jeszcze do odrobienia 27 maja spotkanie w Jeleniej Górze.

Bystrzyca Kąty Wrocławskie – Stilon Gorzów 0:2 (0:1)

bramki: Posmyk 24` k., Ziajka 51`

Stilon: Dłoniak – Somrani, Gruszecki, Bil, Szwiec (78` Trachimowicz) – Maliszewski, Szałas (70` Kotus) , Świtaj (61` Timoszyk), Błajewski, Ziajka – Posmyk