Pogrom u drugoligowca. Borowy: przepraszam rywali

STILON GORZóW

2016-02-13 17:05
73380

Sporo materiału poglądowego ma po tym sparingu trener Dariusz Borowy. Stilon przegrał w Stargardzie z tamtejszymi Błękitnymi 0:5. Rywal nie wykorzystał jeszcze kilku doskonałych sytuacji bramkowych.

Już pierwsze minuty starcia z drugoligowcem zwiastowały duże kłopoty. Gospodarze szybko zepchnęli Stilon do defensywy a po niespełna 180 sekundach objęli prowadzenie, gdy dogranie z prawego skrzydła wykończył Michał Magnuski strzałem z około 10 metrów pod poprzeczkę. Nawałnica stargardzka trwała kolejne kilka  minut a przed utratą drugiego gola uchronił zespół Maciej Wolarek. Nasz golkiper nie miał jednak nic do powiedzenia w 34 minucie, gdy błąd naszej defensywy wykorzystał Patryk Bednarski.

Bliski zdobycia kontaktowego gola był Krzysztof Kaczmarczyk, którego uderzenie głową po rzucie rożnym zmusiło do poważnej interwencji Marka Ufnala. W drugiej części obraz gry niespecjalnie się zmienił. Trzy minuty po wznowieniu Bartłomiej Zdunek znalazł się na czystej pozycji i płaskim strzałem w długi róg pokonał Wolarka. Niemal analogicznie wyglądała sytuacja z czwartym golem a drugim Zdunka. Wynik w 83 minucie ustalił Piotr Wojtasiak, dobijając uderzenie kolegi. Wynik mógł być jeszcze wyższy, ale gospodarze nie wykorzystali kilku znakomitych sytuacji, szczególnie gdy piłka odbijała się od słupka i poprzeczki po uderzeniach z bliskiej odległości.

- Chciałbym przeprosić zawodników i sztab szkoleniowy Błękitnych. Umówiliśmy się, że przyjedziemy tu na sparing a my właściwie nie przyjechaliśmy. Mamy urazy obrońców, Patryk Bil jest kontuzjowany, Radek Somrani ma swoje problemy, tak samo jak i Gruszecki, dlatego w podstawowym składzie wystawiłem Krzyżanowskiego, ale to nie żadne usprawiedliwienie. Nie to zawiodło – skomentował trener Stilonu, Dariusz Borowy.

Kolejnym sparingpartnerem niebiesko-białych będzie w środę trzecioligowa Vineta Wolin.

Błękitni Stargard – Stilon Gorzów 5:0 (2:0)

bramki: Magnuski 3`, Bednarski 34`, Zdunek 48`, 63` Wojtasiak 83`

Stilon: Wolarek – Gołdyn, Krzyżanowski (59` Somrani), Mazalon, Zawistowski – Ogrodowski, Kaczmarczyk (72` Nowak), Maliszewski (46` Świtaj), Szałas (68` Poltavets) – Chyrek (46` Mrozek), Posmyk (71` Sadłowski)