Na wyjazdach ciągle zero. W Siedlcach koniec złudzeń w temacie play-off

KSSSE AZS PWSZ GORZóW

2016-02-28 16:27
77501

KSSSE AZS PWSZ kontynuuje czarną serię wyjazdową w tym sezonie. Gorzowianki przegrały na wyjeździe z najsłabszym w lidze MKK Siedlce 59:80. Tym samym zespół trenera Dariusza Maciejewskiego w fatalnym stylu praktycznie żegna się z marzeniami o play-offach.

Żeby znaleźć ostatnie wyjazdowe zwycięstwo KSSSE AZS PWSZ w Tauron Basket Lidze Kobiet, trzeba cofnąć się do poprzedniego sezonu i meczu w … Siedlcach. Niemal dokładnie rok temu nasza drużyna wygrała tam 83:79, a obok duetu Zoll-Brewer, liderką naszej ekipy była Klaudia Czarnodolska, która zdobyła 14 punktów. Teraz 23-latka przeżywa regres, jak i cała drużyna prowadzona przez trenera Dariusza Maciejewskiego.

Dziś Czarnodolska zagrała najwięcej w tym sezonie minut z powodu absencji chorej Casandry Brown. Nie zawiodła, zdobywając 7 punktów i notując pięć zbiórek. 7 punktów to także początkowa zdobycz gorzowskiej drużyny. Akademiczki po niespełna dwóch minutach prowadziły 7:0, jednak gdy po kolejnych prawie 120 sekundach pierwszą z pięciu dziś celnych trójek trafiała Ukrainka Anna Olchowyk, z przewagi nie zostało nic a jeszcze przed końcem pierwszej części siedlczanki prowadziły różnicą ponad 10 punktów. Nasz zespół zdołał na półmetku zniwelować stratę do dziewięciu oczek, ale trzecia kwarta przegrana 8:24 przesądziła o losach meczu. MKK Siedlce, mimo, że w porównaniu z meczem w Gorzowie nie ma już w swoim składzie podkoszowej Marie Malone, w pełni zrewanżował się KSSSE AZS PWSZ za porażkę przy Chopina.

Do końca rundy zasadniczej zostały jeszcze cztery mecze, ale tylko nadzwyczaj korzystne rozstrzygnięcia mogłyby dać gorzowskiej drużynie awans do fazy play-off. Dodatkową komplikacją jest dzisiejsze minimalne zwycięstwo Widzewa Łódź nad MUKS Poznań. Możemy więc śmiało  stwierdzić, że szanse na czołową ósemkę zostały dziś definitywnie pogrzebane.

MKK Siedlce – KSSSE AZS PWSZ Gorzów 80:59 (24:13, 21:23, 24:8, 11:15)

MKK: Klisowa 22 (1x3), Olchowyk 19 (5), Morawiec 12, Trzeciak 10, Koperwas 5 oraz Parysek 12, Jagodzińska 0.

KSSSE AZS PWSZ: Cain 18, Goodrich 15 (3), Czarnodolska 7 (2), Dźwigalska 5 (1), B. Jaworska 2 oraz Szajtauer 4, Sobek 4, K. Jaworska 2, Naczk 2, Kopciuch 0.

Pozostałe wyniki: Energa Toruń - Artego Bydgoszcz 83:81, MKS Polkowice - JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 70:41, Widzew Łódź - MUKS Poznań 62:61, Ślęza Wrocław - Wisła Kraków 87:81 pd., AZS UMCS Lublin - Basket 90 Gdynia 72:54.