przejdź do treści strony kontakt
strona główna 501 936 975 menu wyszukiwarka

więcej

więcej

Scena Letnia – co w programie?

KULTURA

ao
2020-07-29 15:32
4440

(fot./źródło: teatr-gorzow.pl)

W teatrze lubiana seria wydarzeń – Scena Letnia. Tegoroczna edycja do 30 sierpnia. Tym razem własne produkcje sceny Osterwy. Widzowie zobaczą popularne pozycje z repertuaru: „Żona potrzebna od zaraz”, „Moralność pani Dulskiej”, „Kolacja na cztery ręce” czy „Akompaniator”.

Nie zabraknie jednak zaproszonych gości. Artur Barciś odsłoni kulisy swojej pracy aktorskiej. Jacek Kawalec wcieli się w postaci takich artystów jak Sting, Louis Armstrong, Czesław Niemen czy Robert Plant. Natomiast Katarzyna Jamróz wyśpiewa m.in. piosenki Piaf, Dalidy, Hanki Ordonówny i Evy Cassidy.
 
Teatr Osterwy zadbał też o wakacyjne propozycje dla najmłodszych widzów. W każde piątkowe południe dzieci będą miały okazję spotkać się na Scenie Letniej ze swoimi ulubionymi bohaterami ze świata bajek i baśni – dzielną Szu-Hin, która wytrwale szuka lekarstwa dla swojego braciszka, Złotą Rybkę, spełniającą życzenia czy Trzema Świnkami z klasycznej bajki braci Grimm.
 
Wyjątkowa formuła Sceny Letniej od samego początku cieszy się ogromną popularnością. W ubiegłym roku scenę odwiedziło ok. 11 tys. widzów. Jednak tegoroczne spotkania w teatrze będą odbywały się przy dużo mniejszej widowni.
 
Dzięki dofinansowaniu Festiwalu z budżetu miasta Gorzowa wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
 
Spektakle na Scenie Letniej:
 
XVIII Gorzowski Festiwal Teatrów Ogródkowych 31 lipca – 30 sierpnia
31 lipca (piątek), g. 12.00                                                 
„TRZY ŚWINKI” (Scena Letnia) 
Teatr Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry
występują: Beata Beling, Artur Beling, Sławomir Krzywiźniak
Oryginalny, bardzo dowcipny scenariusz, na podstawie klasycznej baśni braci Grimm. W spektaklu wykorzystano technikę dużych lalek, prowadzonych przez trójkę aktorów w przestrzeni sceny, na której pojawiają się także domki trzech świnek, budowane na oczach małych widzów. W scenariuszu znajduje się wiele odniesień do tematów nieobcych także dorosłemu widzowi, więc odbierają je z satysfakcją również rodzice. Spektakl jest też w pewnym stopniu interaktywny, co daje młodej widowni możliwość bezpośredniej ekspresji jej emocji. Znajduje to wyraz we współpracy dzieci w trakcie opowieści. Całość została oprawiona autorską muzyką, nagraną częściowo za pomocą dziecięcych zabawek i instrumentów.
czas – 60 minut
 
1 sierpnia (sobota), g. 19.00                                                              
MUZYCZNE TWARZE JACKA KAWALCA (Stary Rynek)
występują: Jacek Kawalec z zespołem muzycznym
Wyjątkowy i atrakcyjny koncert, który dzięki ponadczasowemu repertuarowi trafia do szerokiej grupy widzów. Jacek Kawalec znany dotąd głównie jako aktor, prezentuje znakomity warsztat wokalny w utworach najwybitniejszych wokalistów wszech czasów. Jacek Kawalec, którego umiejętności mogliśmy już poznać w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” śpiewa ekstremalnie różnymi głosami, wcielając się wokalnie w postaci takich artystów jak Sting, Louis Armstong, Robert Plant, czy Czesław Niemen i wielu innych. Występ wzbogacony jest aktorskimi interpretacjami satyrycznych tekstów sięgających do formy szlachetnego, tradycyjnego kabaretu sięgającego w stylistyce do takich wzorców, jak „Kabaret Starszych Panów”, czy „Dudek”. 
czas – 80 minut
 
2 sierpnia (niedziela), g. 20.30                                             
„ŻONA POTRZEBNA OD ZARAZ” (Scena Letnia) 
Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie
reżyseria: Zdzisław Derebecki
występują: Beata Chorążykiewicz, Joanna Ginda, Anna Łaniewska, Joanna Rossa, Jan Mierzyński, Krzysztof Tuchalski
Sztuka Edwarda Taylora pokazuje, że od posiadania żony lub jej braku, mężczyznę może spotkać jeszcze coś dużo gorszego – posiadanie kilku żon… I to nie do końca swoich. Do tego jednocześnie 
i w tym samym miejscu. Ba, wręcz przy jednym stole – naprzeciwko szefa i jego żony, którzy są bardzo konserwatywnym małżeństwem. „Żona potrzebna od zaraz“ w reż. Zdzisława Derebeckiego to doskonała, inteligentna komedia, pełna błyskotliwego humoru słownego i sytuacyjnego. 
To gwarancja znakomitej zabawy, śmiechu oraz odrobiny ironii i uszczypliwości pod adresem każdego z nas.
czas – 120 minut
 
7 sierpnia (piątek), g. 12.00                                                                 
„ZŁOTA RYBKA” (Scena Letnia) 
Teatr 4 Kąty z Zielonej Góry
występują: Kinga Kaszewska-Brawer, Urszula Zdanowicz-Łabiak
Spektakl muzyczny dla dzieci oparty na motywach bajki A. Puszkina. Aurelia Klamocińska, czyli Ciotka Klamotka przyjaźni się z Marceliną Monterrą-Fiubździu. Mają skrajnie różne charaktery 
i upodobania. Jedna ceruje skarpety i zbiera, co popadnie, druga jest wiecznie spóźniona, bo pewnie reperowała motocykl, albo testowała helikopter. Marcelina marzy o wygranej na loterii, żeby kupić sobie samolot. Aurelia ostrzega ją, że chciwość nie popłaca. W tym pomaga historia o Złotej Rybce. I tak oto na oczach dzieci powstaje teatr. Ciotka znajdzie w swoich klamotach, coś z czego stworzy świat baśni. 
czas – 50 minut
 
8 sierpnia (sobota), g. 19.00                                                               
„ANIOŁOWO KOŁO DARWINOWA” (Stary Rynek)
Scena Piętro Wyżej
występują: Basia Stępniak-Wilk, Marek Bartkowicz, Andrzej Ozga
Stępniak-Wilk, Ozga, Bartkowicz, niebiańską inspiracją wiedzeni opowiadają o swoich z aniołami potyczkach, o anielskich dolegliwościach i wątpliwościach, dobrych i złych uczynkach, stworzeniu świata, świętości i grzechu, jak też stają i stawiają szanownych widzów oko w oko z niczym nieuzasadnioną, choć jedynie słuszną, przereklamowaną i bezpodstawnie podważaną teorią ewolucji niejakiego Karola Darwina. 
czas – 90  minut
 
9 sierpnia (niedziela), g. 20.30                                   
„MORALNOŚĆ PANI DULSKIEJ” (Scena Letnia) 
Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie
reżyseria: Mirosław Siedler 
scenografia: Tatiana Kwiatkowska
występują: Marzena Wieczorek, Cezary Żołyński, Jan Mierzyński, Kamila Pietrzak-Polakiewicz, Joanna Ginda, Joanna Rossa, Marta Karmowska, Anna Łaniewska, Karolina Miłkowska–Prorok, Bartosz Bandura, Krzysztof Tuchalski
Co leży u podstaw stałej, ogromnej popularności „Moralności pani Dulskiej” na przestrzeni ponad 100 lat? Mogłoby się wydawać, iż tekst napisany prawie 110 lat temu stracił swą aktualność. Nic bardziej mylnego. „Moralność pani Dulskiej” to fantastyczna komedia z rewelacyjnie napisanymi rolami, to utwór z niezwykłym, błyskotliwym poczuciem humoru, to także swoiste zwierciadło, 
w którym możemy przeglądać się ze swoimi słabościami i przywarami niezwykle trafnie piętnowanymi przez autorkę. Jest to niewątpliwie jedna z najlepszych polskich komedii, dziś można powiedzieć, klasycznych. 
czas – 145 minut
 
14 sierpnia (piątek), g. 12.00                         
„WIERSZYKI – WYBRYKI” (Scena Letnia) 
Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie
występują: Anna Łaniewska, Karolina Miłkowska-Prorok, Jan Mierzyński, Artur Nełkowski, Kamila Pietrzak-Polakiewicz, Joanna Rossa, Cezary Żołyński 
Tka! ta, ta, ta ptasie radio gra. Na falach Teatru im J. Osterwy w spektaklu „Wierszyki-Wybryki”, 
w reżyserii Cezarego Żołyńskiego z muzyką Marka Zalewskiego, w scenografii Izy Toroniewicz.
Nie wyłączajcie odbiorników, a najlepiej przyjdźcie do teatru i wysłuchajcie wierszy Jana Brzechwy, Juliana Tuwima w wybornej, niespotykanej interpretacji aktorów, zwierząt i… innego ptactwa. Ptasie radio gra dla małych, większych i największych, wielbicieli dobrej zabawy. Nasza lista przebojów obejmie takie utwory jak: Ptasie Radio, Lokomotywa, Kaczka Dziwaczka, Pan Maluśkiewicz, Słoń Trąbalski, Rzepka, Leń i wiele, wiele innych. Jednym słowem niezłe wybryki te wierszyki.
czas – 60 minut
 
15 sierpnia (sobota), g. 19.00                                                    
„PIAF I INNE” – Koncert Katarzyny Jamróz (Stary Rynek)
Doskonały recital Katarzyny Jamróz poświęcony wspaniałym, charyzmatycznym kobietom, które za wcześnie odeszły pozostawiając po sobie wspaniałe piosenki i tęsknotę za ich wielkim talentem. Pierwsza część recitalu to przypomnienie największych i najsłynniejszych pieśni Edith Piaf, której rolę Katarzyna Jamróz z wielkim sukcesem kreuje w musicalu „Piaf” w Teatrze Powszechnym w Radomiu. Część druga to podróż sentymentalna przez losy innych, wielkich kobiet. Jest więc spotkanie z Anną Jantar, Hanką Ordonówną, Dalidą, Judy Garland, Evą Cassidy, Agnieszką Osiecką…
czas – 60 minut
 
16 sierpnia (niedziela), g. 20.30                                                        
„KOLACJA NA CZTERY RĘCE” (Scena Letnia)  
Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie
reżyseria: Jan Tomaszewicz
scenografia i kostiumy: Natalia Kołodziej
występują: Michał Anioł, Bartosz Bandura, Krzysztof Tuchalski
„Kolacja na cztery ręce” to fascynująca historia stworzona przez niemieckiego muzykologa Paula Barza, która opowiada o tym, jak mogłoby wyglądać spotkanie dwóch nieprzeciętnych osobowości. Choć łączyła ich narodowość i wiek, nigdy osobiście się nie spotkali. Jan Sebastian Bach wielokrotnie i bezowocnie zabiegał o rozmowę ze sławnym rodakiem. Jerzy Fryderyk Haendel, artysta podziwiany przez całą Europę, skutecznie unikał osobistej konfrontacji z kolegą po fachu, z którym siłą rzeczy go porównywano. W teatrze i na scenie wszystko jednak jest możliwe… Dlatego zapraszamy na wyjątkowy wieczór, klimatyczną i zabawną kolację, podczas której dojdzie ostatecznie do konfrontacji wybitnych muzyków. Gratka nie tylko dla miłośników muzyki klasycznej, ale przede wszystkim amatorów wyrafinowanego i błyskotliwego poczucia humoru.
czas – 80 minut
 
21 sierpnia (piątek), g. 12.00                           
„TYGRYS TAŃCZY DLA SZU–HIN” (Scena Letnia) 
Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie
reżyseria: Beata Chorążykiewicz
Scenografia i kostiumy: Natalia Kołodziej
występują: Beata Chorążykiewicz, Joanna Ginda, Bogumiła Jędrzejczyk, Anna Łaniewska, Edyta Milczarek, Karolina Miłkowska–Prorok, Bożena Pomykała–Kukorowska, Joanna Rossa, Bartosz Bandura, Mikołaj Kwiatkowski, Jan Mierzyński, Artur Nełkowski, Krzysztof Tuchalski, Darian Wiesner, Cezary Żołyński
Twórcy spektaklu zabierają małych widzów w egzotyczną podróż do baśniowych Chin – krainy pełnej dobrych smoków, tańczących tygrysów, życzliwych, a nawet złośliwych duchów, które zamieszkują wyobraźnię ludzi Dalekiego Wschodu. Przewodniczką po tym niezwykłym świecie jest zabawna i nieustraszona dziewczynka o imieniu Szu-Hin. Zrobi ona wszystko, aby nakłonić swego chorego braciszka do zjedzenia cudownego lekarstwa. Spełni wszelkie jego fantastyczne życzenia, nie cofnie się przed niczym, nawet jeśli ma to oznaczać sprowadzenie do domu magicznych postaci.
czas – 90 minut
 
22 sierpnia (sobota), g. 19.00                                                          
„ARTUR BARCIŚ SHOW” (Stary Rynek)
występują: Artur Barciś 
zespół muzyczny: Marek Zalewski – fortepian, Mariusz Ambrożuk – akordeon, Arkadiusz Malinowski – gitara basowa, Mariusz Lipiński – perkusja
Program jest występem popularnego aktora wraz z zespołem muzycznym, w którym artysta w zabawny, ale nie schlebiający tanim gustom, sposób odsłania kulisy swojego aktorskiego życia. Piosenki o dykcji, tremie czy aktorskich „sypkach” uzupełnia anegdotami zza kulis teatru i filmu. Do zabawy wciąga również publiczność, która łamie sobie języki próbując zaśpiewać wraz z aktorem refren piosenki o dykcji. Jest też część bardziej refleksyjna dotycząca szczęścia (lub nie...) w zawodzie aktora (piosenka „Halabardnicy”) oraz tego jak trudno jest „Zagrać siebie”. Każdy występ jest do pewnego stopnia improwizowany, dzięki czemu widzowie są uczestnikami wyjątkowego zdarzenia.
czas – 90 minut
 
23 sierpnia (niedziela), g. 20.30                          
„BEZ ZNIECZULENIA” (Scena Letnia)
Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie
występują: Justyna Jeleń, Bartosz Bandura, Krzysztof Tuchalski
muzyka na żywo: Marek Zalewski
Przychodzi baba do lekarza, a lekarz… to Krzysztof Tuchalski, Bartosz Bandura i Justyna Jeleń. Spokojnie, jesteście w dobrych rękach. Sprawią, że zapomnicie o chorobach. Leczą śmiechem, a śmiech to zdrowie. Przyjdź, złap dystans i spójrz na służbę zdrowia z przymrużeniem oka. Selekcja komediowych skeczów pełnych czarnego humoru przeplatana piosenkami. Wszystko z oprawą muzyki na żywo. Recepta na dobry humor.
czas – 80 minut
 
28 sierpnia (piątek), g. 12.00                               
„O KRÓLEWNIE, STRACHU I WRÓBLACH NA DACHU” (Scena Letnia) 
Teatr Władca Lalek
reżyseria: Urszula Szydlik-Zielonka
występują: Urszula Szydlik-Zielonka, Przemysław Laskowski
Bajka o odważnym Strachu, pięknej Makowej Królewnie oraz wyjątkowo złośliwych wróblach, chcących zawładnąć makowym królestwem. Przebojowe piosenki można śpiewać razem z aktorami. Spektakl łączy grę aktora z tradycyjnymi kukiełkami. Przedstawienie „O Królewnie, Strachu i Wróblach na Dachu” adresowane jest przede wszystkim do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Znamy jednak całkiem spore grono widzów dorosłych, którzy kłopoty Stracha zakochanego w Makowej królewnie przeżywali równie mocno jak ich pociechy. W spektaklu bowiem śledzimy losy dwojga bohaterów, których znacznie więcej dzieli aniżeli łączy. Ale czymże są wszelkie różnice wobec potęgi miłości? 
czas – 50 min
 
29 sierpnia (sobota), g. 20.30                              
„AKOMPANIATOR” (Scena Letnia) 
Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie
reżyseria: Grzegorz Chrapkiewicz
występują: Hanna Śleszyńska, Jan Jankowski
Bohaterów sztuki jest dwoje: wielka śpiewaczka operowa i skromny, ukryty w jej cieniu, akompaniator. Pianista akompaniuje śpiewaczce od trzydziestu lat i kocha się w niej beznadziejnie, nigdy jednak nie odezwał się do niej ani słowem. Wreszcie postanawia przemówić i wyznać jej swoje uczucie. Wybiera do tego jednak najmniej odpowiedni moment. „Akompaniator” to znakomita komedia, pełna napięcia i zaskakujących zwrotów akcji. Ta „uwertura na kobietę, mężczyznę i fortepian” podejmuje w przewrotny i ironiczny sposób temat wielkiej namiętności, której towarzyszy piękna muzyka i dużo absurdalnego humoru.
czas – 80 minut
 
30 sierpnia (niedziela), g. 17.00                                                         
„A MURY RUNĄ” (Stary Rynek)
Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie
występują: Anna Łaniewska, Edyta Milczarek, Joanna Rossa, Jan Mierzyński
akompaniament – Marek Zalewski
Program muzyczny w wykonaniu aktorów gorzowskiego teatru oparty na tekstach Ernesta Brylla i Jacka Kaczmarskiego. Inspiracją do powstania wydarzenia był spektakl „Kolęda nocka” zrealizowany w 1980 roku w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Musical cieszył się ogromnym powodzeniem wśród widzów, a wydana płyta z utworami ze spektaklu zyskała bardzo szybko  status złotej. Na gorzowskiej scenie usłyszymy między innymi; „Psalm stojących w kolejce”, „Kolęda o świcie”, „Psalm jadących do pracy”, „Kolędę o gwieździe”, „Piosenka kolędników” czy tytułowe „Mury”.
 
…………………………...
WAŻNE!!!
Każda osoba przebywająca na terenie teatru zobowiązana jest do przestrzegania zasad obowiązujących w czasie pandemii. Dokładne informacje co do wytycznych nałożonych przez MKiDN znajdują się na stronie www.teatr-gorzow.pl.

Komentarze:

W celu zapewnienia poprawnego działania, a także w celach statystycznych i na potrzeby wtyczek portali społecznościowych, serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies na Twoim komputerze. Zasady dotyczące obsługi cookies można w dowolnej chwili zmienić w ustawieniach przeglądarki.
Zrozumiałem, nie pokazuj ponownie tego okna.
x