REKLAMA
medi raj - naczyniowiec (artykuł)
Jesteś tutaj:  Strona Główna  ›  Wiadomości  ›  Z MIASTA

NoVa Park da ponad 2 tys. miejsc pracy

dodano: 12 marca 2008, 13:13

tel.
e-mail:

W czerwcu na dobre ruszy budowa galerii NoVa Park na Zawarciu. Jak się dowiedzieliśmy w czasie budowy pracę znajdzie tam około tysiąc osób, a po otwarciu prawie 1,3 tys. osób.

Na Zawarciu, gdzie ma stanąć galeria NoVa Park trwa wielkie sprzątanie terenu pod budowę obiektu handlowo-rozrywkowego. Na miejscu pracuje ponad dwudziestoosobowa załoga z firmy Mercury Engineering Polska.

- Prowadzimy prace porządkowe na Zawarciu, w miejscu gdzie stanie galeria handlowo-rozrywkowa NoVa Park. Zajmujemy się wycinką drzew i uporządkowaniem terenu. Musimy też zmodernizować sieć elektryczną. Na miejscu pracuje ponad dwadzieścia osób - informuje Ryszard Suszek, przedstawiciel inwestora - Pod koniec czerwca ma już być gotowa płyta fundamentowa i wtedy prace budowlane ruszą pełną parą - dodaje.

Budowa potrwa 18-20 miesięcy. Galeria ma być czynna pod koniec 2009 roku. Generalny wykonawca nie został jeszcze wyłoniony, ale inwestor Caelum Development ma już pozwolenie na budowę.

Autorem projektu galerii handlowej imponującego kompleksu jest IMB Asymetria.

- W NoVa Parku planujemy umieścić 140 sklepów na powierzchni 30 tys. metrów kw., ale nie jesteśmy w stanie dokładnie oszacować ile osób znajdzie w niej miejsce pracy, bo to w dużej mierze zależy od najemców. Według naszych szacunków, w czasie budowy pracę znajdzie około 1000 osób, a po otwarciu prawie 1300 osób - mówi Bartosz Kapil z działu marketingu Caelum Development.

W pierwszej kolejności do użytku oddana zostanie galeria handlowa i centrum kulturalne oraz parkingi, w drugim etapie hotel. Na razie trwają rozmowy z potencjalnymi operatorami hotelu.

Czy wiadomo już jakiej sieci supermarket powstanie w NoVa Park? - Nie wiadomo jeszcze - odpowiada inwestor - Niedawno rozpoczęliśmy proces komercjalizacji. Prowadzimy rozmowy z większością czołowych sieci handlowych obecnych w Polsce. Z uwagi na trwające negocjacje nie możemy podać konkretnych nazw na tym etapie.

Inwestor prowadzi też rozmowy z zarządem dróg w sprawie przebudowy układu drogowego wokół nowej galerii. - Wszystko powinno pójść sprawnie - uważa.

W nowej galerii znajdzie swoją siedzibę Miejski Ośrodek Sztuki. - Będziemy mieć 3 tys. m kw. - opowiada Danuta Błaszczak, dyrektorka MOS.

BWA i Sztuki Najnowszej najadzie się na parterze. Kino, dwie sale edukacyjne na pierwszym piętrze, a na drugim obok sali multimedialnej, kabin projekcyjnych, pracowni do montażu filmów, archiwum ulokowane zostaną dwie filie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej z Zawarcia.

- Jesteśmy na etapie rozmów z inwestorem, bo nie wiemy w jakiej formule nastąpi korzystanie z powierzchni, która ma do nas trafić - mówi wiceprezydent Ewa Piekarz i dodaje, że już kilkakrotnie przedstawiciele władz miasta spotykali się z wykonawcą inwestycji firmą Caelum Development.

NoVa Park będzie prawie dwa razy większa i dwa razy droższa niż Askana, której budowa kosztowała ok. 100 milionów. Znajdzie się tam trzygwiazdkowy hotel, wielopoziomowy parking na 1200 samochodów, 130 sklepów, 10 kawiarni, barów i restauracji, a do tego obiekt kulturalny z prawdziwego zdarzenia.

REKLAMA
ks stilon

Jeśli na tej stronie widzisz błąd,
napisz do nas!Komentarze są własnością ich twórców.
Portal Gorzow24.pl nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.

Pokaż komentarze

Dodaj komentarz


Zaloguj się aby dodać komentarz.

REKLAMA
Polecamy również
•  NoVa Park wynajmuje powierzchnie handlowe
•  Zobacz, co będzie w NoVa Park!
•  Tajemniczo wokół Nova Park

Fotoreportaże
Teren pod NoVa Park
Teren pod NoVa Park
Tu powstanie centrum handlu i rozrywki NoVa Park.
WOŚP cz. 3
WOŚP cz. 3
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Gorzowie (sztab Jazz Club "Pod Filarami i Galeria Askana).
WOŚP cz. 2
WOŚP cz. 2
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Gorzowie (sztab Jazz Club "Pod Filarami i Galeria Askana).
WOŚP cz. 1
WOŚP cz. 1
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Gorzowie (sztab Jazz Club "Pod Filarami i Galeria Askana).
Askana otwarta
Askana otwarta
Dziś od godz. 9:00 otworzono Galerię Askana.
VIP-owskie otwarcie
VIP-owskie otwarcie
Gorzowskie VIP-y otwarcie Askany mają już za sobą. Dla ponad pół tysiąca zaproszonych gości z prezydentem na czele, śpiewał irlandzki piosenkarz Chris de Burgh.
Galeria Askana
Galeria Askana
Galeria Askana na miesiąc przed otwarciem.
Galeria Askana
Galeria Askana
Prace przy budowie Galerii Askana
Od WPRP do Askany...
Od WPRP do Askany...
Przebieg prac od zamknięcia Zakładów Mięsnych do Budowy Galerii Askana.
Najczęściej czytane
48h   Tydzień
  1. Adam Oziewicz
  2. Filip Górecki
  3. Damian Marciniak
  4. Piotr Wiszniewski
  5. Bartłomiej Pluta
  6. Michał Kapuściński