REKLAMA
medi raj - naczyniowiec (artykuł)
Jesteś tutaj:  Strona Główna  ›  Wiadomości  ›  Z MIASTA

9 maja: Jakie to święto?

dodano: 9 maja 2008, 15:00

tel.
e-mail:

Młodzi „Platformersi” przypominają gorzowianom, że dziś obchodzimy Dzień Europy. - Wszyscy znamy hymn Unii, wiemy jak wygląda flaga i wspólna waluta, ale zapominamy, że istnieje takie święto - mówią organizatorzy akcji.

W dniu 9 maja 1950 r. minister spraw zagranicznych Francji Robert Schuman przedstawił propozycję utworzenia zorganizowanej Europy jako niezbędny warunek utrzymania stosunków pokojowych.

Dzień 9 maja jest obchodzony, jako Dzień Europy. Ponadto jest oficjalnym symbolem Unii Europejskiej tak samo jak hymn, flaga czy wspólna waluta.

- Od czterech lat jesteśmy członkami Unii Europejskiej, ale chyba niektórzy o tym zapomnieli. Dzień Europy jest takim samym symbolem Unii jak flaga czy hymn. Pamiętajmy o tym - apeluje Tomasz Gierczak, członek Młodych Demokratów (młodzieżówki PO)

Zapytany czy powinniśmy tego dnia w jakiś szczególny sposób celebrować te święto np. poprzez wywieszenie flagi Unii odpowiedział: - Jeśli ktoś na tyle czuje tą przynależność do wspólnoty to może to zrobić. Na zachodnie w Dniu Europy wywiesza się flagi Unii na masztach rożnych instytucji. Tak powinno być w Gorzowie. Władze miasta powinny powiesić flagi UE na Urzędzie Miasta i innych instytucjach - mówi Gierczak.

Jednak świadomość społeczna, że takie święto istnieje jest niska. Na dziesięć przypadkowo zapytanych osób tylko jedna wiedziała, że 9. maja obchodzimy Dzień Europy. Reszta twierdziła np., że nie ma takiego święta.
REKLAMA
ks stilon

Jeśli na tej stronie widzisz błąd,
napisz do nas!Komentarze są własnością ich twórców.
Portal Gorzow24.pl nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.

Pokaż komentarze

Dodaj komentarz


Zaloguj się aby dodać komentarz.

  1. Adam Oziewicz
  2. Filip Górecki
  3. Damian Marciniak
  4. Piotr Wiszniewski
  5. Bartłomiej Pluta
  6. Michał Kapuściński