Zwycięski sparing a w pucharze za podium

PIłKA NOżNA

2015-02-14 16:43
67700

W kolejnym sparingu piłkarze Stilonu pokonali czwartoligowy Świt Skolwin 6:2. Z kolei juniorzy niebiesko-białych zajęli 4. miejsce w XXXIV Halowym Turnieju Juniora Starszego o Puchar Prezydenta Miasta.

Sparing Stilonu na boisku w Barlinku rozpoczął się fatalnie. Gorzowianie po poważnych błędach w obronie przegrywał po 20 minutach 0:2. Jeszcze przed przerwą kontaktowego gola zdobył Łukasz Maliszewski a niebiesko-biali w drugiej połowie zaprezentowali już wyraźnie lepszą grę. Wyrównał w 49 minucie Alan Błajewski a kwadrans później po rzucie wolnym i zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Paweł Posmyk. Czwartego gola po wrzutce Mateusza Kosackiego zdobył głową Dawid Michniewicz. Obaj ci gracze są bliscy porozumienia ze Sitlonem. Strzelanie bramek zakończyli Dawid Kucharski Kordian Ziajka.

Kolejny sprawdzian już w środę o 19:00. W Barlinku Stilon zmierzy się z drugim naszym trzecioligowcem, Piastem, który dziś pokonał Promienia Żary 2:1.

Stilon Gorzów - Świt Skolwin (Szczecin) 6:2 (1:2)

bramki: Maliszewski 41`, Błajewski 49`, Posmyk 65`, Michniewicz 71`, Kosacki 82`, Ziajka 87` - Krystek 10`, 20`

Stilon I połowa: Wolarek - Somrani, Bil, Kucharski, Szwiec - Michniewicz, Wiśniewski, Maliszewski, Szałas, Kubacki - Ziajka

Stilon II połowa: Dłoniak - Gruszecki, Kucharski, Kosacki, Szwiec - Błajewski, Michiewicz, Mrozek, Trachimowicz, Posmyk - Ziajka

Promień Żary - Piast Gorzów-Karnin 1:2 (1:1)

bramki: Wawrzyniak (sam.) - Pakuła, Kożuchowski

Z kolei juniorzy Stilonu (oraz Piasta) rywalizowali w XXXIV turnieju o Puchar Prezydenta Miasta. Młodzi niebiesko-biali grali bez kilku chorych zawodników oraz Daniela Mrozka Miłosza Kubackiego, którzy pojechali na sparing z pierwszym zespołem. W efekcie z grupy wyszli jako druga drużyna, w półfinale po rzutach karnych przegrali z Chrobrym Głogów (triumfatorem turnieju) a w meczu o 3. miejsce ulegli SKP Słubice.

Piast (także w składzie dalekim od optymalnego) zajął 7. miejsce. W grupie juniorzy z Łagodzińskiej zdobyli tylko jeden punkt a w meczu o przedostatnie miejsce pokonali Błękitnych Stargard Szczeciński.

Wyniki turnieju:

Grupa A: Stal Sulęcin - Piast Gorzów-Karnin 1:1, Chrobry Głogów - Energetyk Gryfino 3:1, Piast - Energetyk 1:2, Stal - Chrobry 0:4, Chrobry - Piast 1:1, Stal - Energetyk 0:0.

Grupa B: Stilon Gorzów - Łucznik Strzelce Krajeńskie 2:2, Błękitni Stargard Szczeciński - SKP Słubice 0:2, Łucznik - SKP 1:2, Stilon - Błękitni 0:0, Błękitni - Łucznik 1:2, SKP - Stilon 2:3

półfinały: Stilon - Chrobry 3:3 (k. 0:1), Energetyk - SKP 2:1

o 7. miejsce: Piast - Błękitni 0:1

o 5. miejsce: Stal - Łucznik 0:1

o 3. miejsce: Stilon - SKP 1:3

finał: Chrobry - Energetyk 2:1

Końcowa klasyfikacja: 1. Chrobry, 2. Energetyk, 3. SKP, 4. Stilon, 5. Łucznik, 6. Stal, 7. Piast, 8. Błękitni.