CLJ ciągle na zero a Warta bez zwycięstwa

2015-04-06 09:37
69080

Daniel Mrozek nie wykorzystał rzutu karnego

Daniel Mrozek nie wykorzystał rzutu karnego (fot. Radosław Siuba)

W sobotę grali juniorzy Stilonu, którzy wciąż czekają na tegorocznego gola w CLJ. Z Odrą Opole nie wykorzystali nawet karnego. Warta zremisowała u słabeusza i coraz mocniej okopuje się w strefie zagrożenia.

Nasz zespół miał w tym meczu mnóstwo sytuacji do zdobycia gola. - Chciałbym mieć tyle w trzech meczach co w tym - skwitował trener Dariusz Borowy. Niestety piłka nie chciała wpaść do bramki Odry nawet po rzucie karnym. Chwilę przed przerwą jedenastki nie wykorzystał Daniel Mrozek. To działo się już przy stanie 0:2 - dwie kontry gości na gole zamienił Kacper Pawlus. Trzy punkty pojechały do Opola. Kolejny mecz naszego zespołu w Centralnej Lidze Juniorów 11 kwietnia na wyjeździe z Zagłębiem Lubin.

Stilon Gorzów - Odra Opole 0:2 (0:2)

bramki: Pawlus 33`, 35`

Stilon: Kodzis - Florek, Tretiak (Gromala), Dzięcielewski, Płóciennik - Ogrodowski, Cerbijan, Skórecki, Kubacki, Mrozek - Lemieszek (Rodzeń)

W 45 minucie Daniel Mrozek nie wykorzystał rzutu karnego (Mateusz Smółka obronił)

Pozostałe wyniki: Arka Gdynia - Ruch Chorzów 1:1, Bałtyk Koszalin - Zawisza Bydgoszcz 1:3, Lech Poznań - Zagłębie Lubin 6:0, Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk 3:1, MKS Kluczbork - Warta Poznań 0:5, Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin 1:0. Mecz Olimpia Grudziądz - Persa UKP Zielona Góra nie doszedł do skutku z powodu braku zapewnionego boiska przez gospodarzy.

Tylko remis wywiozła z Ośna Lubuskiego Warta. Tamtejszy drugi zespół Spójni dotychczas poniósł wiosną dwie wysokie porażki i to z zespołami walczącymi o byt. Gorzowianie objęli prowadzenie w 12 minucie, gdy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego najlepiej w polu karnym znalazł się Kamil Jaźwiński. Gospodarze zdołali wyrównać w 33 minucie a Warta mimo kilku okazji już nie  przechyliła szali na swoją korzyść.

Po tym spotkaniu niebiesko-bordowi są na 11. miejscu. Gdyby sezon zakończył się dziś, pierwszym spadkowiczem byłaby właśnie Spójnia II, nad którą Warta zachowała 7 punktów przewagi. Jednak w IV lidze poza Piastem Czerwieńsk zagrożone spadkiem są praktycznie tylko zespoły z północy a gdyby w III lidze nie utrzymał się nasz Piast, to z IV ligi spadłyby cztery drużyny co oznaczałoby, że degradacją do A-klasy objęte zostałoby też 13. miejsce, nad którym Warta ma już tylko trzy oczka przewagi. Kolejne spotkanie zespół grającego trenera Jana Stronczyńskiego rozegra 12 kwietnia w Pszczewie.

Spójnia II Ośno Lubuskie – Warta Gorzów 1:1 (1:1)

Bramki: Michałek 33` - Jaźwiński 12`

Warta: Kukuska - Soszka (46’ Wusaty), Jaźwiński (77’ Pakuła), Żeliszewski, Bajko - Szal (46’ Kikut), Pawłowski (65’ Szary), Stronczyński, Kolasa - Świerniak, Rosołowicz.