Stilon przegrał w pucharze [WYNIK 1:3 (0:2)]

red.
2017-07-16 16:55
74620

(fot. Radosław Siuba)

Od 17.00 przy Olimpijskiej mecz rundy wstępnej Pucharu Polski – Stilon już ma PP okręgu, teraz czas na bardziej wymagającego rywala. To pierwszoligowa Puszcza Niepołomice. Gorzowianie na pewno nie puszczą tego meczu bokiem – zapowiadają ostrą walkę, ale to nie nasi są faworytami...

19.00 ambitny waleczny, ale słabszy Stilon - po meczu wynik 1:3 dla Puszczy, do przerwy 0:2

18.50 końcówka - Domański atakuje Ogrodowskiego, gorzowianin poza boiskiem, już doliczone 4 minuty do obowiązkowego czasu gry, wraca Ogrodowski, atak za atak

18.45 80 min - rzut karny dla Stilonu! Świtaj strzela! (1:3), a wszystko przez faul Bartkówa na Enjo, gorzowianie się nie poddają... Drame dośrodkowuje do Nowaka, ale bramkarz Puszczy na miejscu

18.40 za Rymara Drame (74 min), a za Żurka Zawadzki w Puszczy (77 min)

18.30 za Zakrzewskiego Świtaj -  w Stilonie napastnik za napastnika (66 min), gorzowanie próbują i są coraz bliżej bramki Puszczy, a tam za Ryndaka Ziętarski (68 min) - to jednak on strzela z daleka w okienko na 0:3! (gol w 70 min meczu)

18.20 akcja za akcję - 48 min źle wykonany wolny Maliszewskiego, 49 min obrona Paszkowskiego po strzale Ryndaka, 51 min przerwana kontra Stilonu, 53 min blisko samobója Ogrodowski, w Stilonie za Jakubowskiego Nowak (56 min)

18.10 druga część... na razie w składach bez zmian

17.50 w drugiej fazie pierwszej połowy to Stilon częściej atakuje, ale bez poważnego zagrożenia bramki - defensywa Puszczy za każdym razem na posterunku, wynik po pierwszej części 0:2 dla gości

17.40 Stilon ma więcej z gry, kolejno Zakrzewski (28 min) i Błajewski (31 min) strzelali z dystansu, ale obok bramki, z kolei w 34 min dośrodkowanie Maliszewskiego wyłapane przez bramkarza

17.30 Puszcza ma inicjatywę, groźnie atakuje - sytuację sam na sam z Paszkowskim miał Domański w 22 min

17.10 fatalny początek dla Stilonu - dwie szybkie bramki: pierwsza w 8 min Orłowskiego główką po rzucie rożnym, druga w 10 min również Orłowskiego po dośrodkowaniu, strzał z pola karnego

składy wyjściowe:
Stilon Gorzów: Paszkowski, Ogrodowski, Kaczmarczyk, Błajewski, Maliszewski, Jakubowski, Enjo, Łaźniowski, Flis, Rymar, Zakrzewski

Puszcza Niepołomice: Sobieszyk, Czarny, Uwakwe, Domański, Stefanik, Ryndak, Żurek, Orłowski, Bartków, Stawarczyk, Mikołajczyk

Piłkarze Niepołomic do Gorzowa przyjechali wprost z obozu przygotowawczego. Dla Puszczy tuż po awansie nadrzędnym celem jest dobry start w lidze, ale w zapowiedziach przedmeczowych trener Tomasz Tułacz mówi, że jego drużyna chce wygrać w Gorzowie (w ubiegłym roku byli w ćwierćfinale PP!). Zwycięstwa chce też szkoleniowiec Stilonu, Adam Gołubowski i jego zespół.

W następnej rundzie PP wygrana drużyna z Olimpijskiej zagra z GKS-em Tychy – mecz już za tydzień.