red.
2017-08-12 18:27
70310

(fot. Radosław Siuba)

Druga kolejka, III liga – Stilon gra w Polkowicach. Pogodny wieczór, w dodatku oświetlone jupiterami boisko, zatem nic nie da się ukryć... W końcówce gorzowianie strzelają na 2:3 i walczą do końca. Ostatecznie porażka 2:4. Drużyna wraca bez punktów.

KS Polkowice – KS Stilon Gorzów 4:2 (3:1)
skład wyjściowy:
Stilon Gorzów: Paszkowski – Kaczmarczyk, Brzytwa, Błajewski, Łaźniowski – Maliszewski, Enjo, Lisowski,, Flis, Pawłowski – Nowak

Rywal Stilonu wymieniany wśród faworytów ligi, ale gorzowianie liczą na pierwsze punkty. Od początku wyrównana gra.

Po kwadransie już 0 do 2, najpierw z karnego, a kilkadziesiąt sekund później po błędzie obrony Stilon traci bramki.

Ale 19 minuta i... karny dla Stilonu, szansę wykorzystał Maliszewski – 1:2.

Po strzeleniu kontaktowej bramki Stilon próbuje, ale bezskutecznie. To raczej piłkarze z Polkowic mają klarowniejsze sytuacje w ataku.

Paszkowski i obrona Stilonu ma sporo roboty. Optyczna przewaga po stronie... 40 minuta i rzut karny: trzecia bramka dla gospodarzy.

W końcówce jeszcze kilka bardzo groźnych sytuacji, na szczęście bez straty dla gorzowian. Wynik po pierwszej połowie: 1:3.

Początek drugiej części: za Enjo Zakrzewski – napastnik wzmacnia Stilon. Atak pozycyjny gorzowian, ale rozbijany wysokim pressingiem przeciwników. Ciężko, bardzo ciężko...

55 minuta – Rymar za Nowaka. Próby Stilonu coraz groźniejsze.

63 minuta wynik bez zmian. Ale kolejne proste błędy w obronie Stilonu, tylko ofiarna interwencja Łaźniowskiego uratowała bramkarza po fatalnym podaniu.

Gra w środku pola – sporo strat z obu stron. Polkowice ostrożnie, atakują rzadziej. Na piętnaście minut przed końcem czują, że mogą mieć trzy punkty pod warunkiem, że utrzymają stilonowców z dala od swojej bramki. Dlatego koncentrują się na obronie.​

Stilon w drugiej części przeprowadził kilka groźnych akcji zakończonych strzałami...
ten z 86 minuty Zakrzewskiego z 25 metrów w samo okienko 2:3!!! Emocje do końca!

Piłkarze z Gorzowa atakowali z całych sił aż do końca, ale to zespół z Polkowic na 2:4 w ostatniej minucie z kontry...