Stilon chce wygrać, bo to Ślęza [MELDUNKI]

ao
2017-10-07 14:40
75060

(fot. Michał Kapuściński)

Tej gry nie da się zobaczyć z trybun – to kara za race na meczu z Falubazem. Najbliższe trzy konfrontacje u siebie bez publiczności. Adam Gołubowski, trener Stilonu żałuje, bo szczególnie dziś spodziewa się ciekawego spotkania i wielu sytuacji bramkowych...

Szkoleniowiec gorzowian wie, że Ślęza nie leży Stilonowi – ostatnia wygrana w 1996 roku. – Zespół solidny, poukładany taktycznie, przygotowany motorycznie. Ślęza będzie grać wysoko, z szybkim atakiem – spodziewa się A. Gołubowski.

Stilon ma zrobić swoje, pójść za ciosem po ostatnich wygranych. Gorzowianie mają teraz punkt przewagi nad Ślęzą, trener liczy dziś na jej powiększenie. Jak będzie?

Tuż przy płycie boiska będzie nasz fotoreporter Michał Kapuściński to oznacza, że jakiś czas po ostatnim gwizdku zobaczycie na portalu galerię zdjęć z meczu.

III liga, kolejka 11
KS Stilon Gorzów – Ślęza Wrocław 1:2 (1:1)

składy:
Stilon: Paszkowski – Ogrodowski, Kaczmarczyk, Błajewski, Maliszewski, Lisowski, Świtaj, Łaźniowski, Pawłowski, Flis, Drame

Ślęza: Gorczyca – Mańkowski, Bohdanowicz, Firlej, Traczyk, Kluzek, Jakóbczyk, Molski, Łątka, Wdowiak, Małecki

Puste trybuny - nic nie dało odwołanie do LZPN...

Przed momentem sędzia zaczął. I od razu pierwsza składna akcja Stilonu pod bramką Ślęzy, strzał z dystansu i rożny, ale bez zagrożenia.

7 min - rzut wolny dla Stilonu, dośrodkowanie Świtaja, dobrze obrona Ślęzy. Teraz drugi róg. Ponownie bez zagrożenia.

Stilon w natarciu...

14 min - Świtaj z dystansu, odrobinę nad bramką.

Kibiców nie ma na trybunach, najwierniejsi fani (w liczbie kilkudziesięciu) dopingują spoza stadionu. Po pierwszym kwadrasie 0:0, ale to Stilon wyraźniejszy.

18 min - do obrony zmuszony Paszkowski - Ślęza z pierwszą akcją pod bramką Stilonu. Moment później wolny dla Wrocławia, ale niecelny.

Teraz Stilon w pozycyjnym... Cierpliwie buduje przewagę w środku pola.

23 min - niecelnie z daleka Maliszewski, teraz Ślęza od bramki.

28 min - gol Ślęzy, po prostym błędzie obrony Stilonu. Z bliska strzela Mateusz Kluzek.

Stilon chciał szybko odpowiedzieć - skonstruował szybki atak, ale ostatecznie bez zagrożenia.

Po 35. min to Stilon lepiej wygląda na boisku, ale (0:1) - Ślęza mocno zabezpiecza tyły, gorzowianom coraz trudniej atakować.

40 min - zmiana Ogrodowskiego, za niego Brzytwa, obrońca dostał piłką w twarz po uderzeniu z rzutu wolnego.

Atak za atak, ale Ślęza groźniej.

Końcówka pierwszej połowy. Od bramki Ślęza. 45 + 5 min decyduje sędzia.

Stilon robi wszystko, aby wyrównać jeszcze przed przerwą.

1:1!!!!! Alan Błajewski, brawo!

Ostatnie sekundy zdecydowanie dla Stilonu, rożny, ale łapie Gorczyca. Potem jeszcze jeden groźny atak Ślęzy i gwizdek sędziego.

Przerwa

Początek drugiej połowy, po przerwie bez zmian w obu zespołach. Dużo gry w środkowym sektorze boiska, ale Stilon częściej po stronie Ślęzy.

49 min - dośrodkowanie Maliszewskiego uderza w... boczną siatkę bramki Ślęzy.

Stilon śmiało atakuje, często pod bramką wrocławian.

Drame w pole karne. Świtaj strzela. Skuteczna interwencja Gorczycy. Pierwszy kwadrans drugiej części na plus dla gorzowian. Stilon aktywny.

56 min - zmianę ma Ślęza - Kluzek schodzi, za niego Jarczak.

59 min - teraz Stilon - schodzi Drame, na boisku Enjo.

Po godzinie gry 1:1, ale gorzowianie chcą czegoś więcej, bo to Ślęza...

Seria strzałów Stilonu: Enjo - zablokowany, Świtaj wybroniony

71 min - Ślęza: z boiska Jakóbczyk, na boisko Lasota.

Indywidualnie, zespołowo, na wszelkie sposoby stilonowcy chcą strzelić, a Ślęza przyczajona, marzy jej się skuteczny kontratak...  Dikof za Świtaja (76 min).

Brzydki faul Molskiego na Enjo: żółta kartka.

Bez przerwy 1:1, wymiany ciosów między Stilonem a Ślęzą. Gorzów atakuje, Wrocław mądrze się broni. O trzy punkty będzie bardzo trudno.

84 min - zmiana w Stilonie: Rymar za Błajewskiego.

Kolejna zmiana (Ślęza Wrocław): za Molskiego, Berkowicz.

88 min - Maliszewski fauluje w polu karnym, rzut karny. Gol Ślęzy po dobitce! Kornel Traczyk.

90 min - rzut wolny dla Stilonu, centymetry nad poprzeczką. Gorzowianie opanowali pole karne rywali.

Koniec, kolejna porażka ze Ślęzą, tym razem 1:2.