ao
2019-10-29 10:46
39100

(fot. Michał Kapuściński/archiwum portalu)

Dzisiejsza gra z ekstraklasowym Lubinem jest możliwa, bo Stilon wygrał wojewódzki Puchar Polski (w finale pokonał Wartę Gorzów), a potem – już na poziomie krajowym – ograł Olimpię Zambrów.

Totolotek Puchar Polski 2019/2020, 1/16 finału
KS Stilon Gorzów – Zagłębie Lubin, 29 października (środa), g. 13.00

Stilon Gorzów nie jest faworytem tego spotkania, ale nie o wynik tu chodzi – na stadionie przy Olimpijskiej kibice od wielu lat nie oglądali w akcji drużyny ekstraklasowej. Zagłębie Lubin w tym sezonie radzi sobie średnio – zajmuje 10. miejsce w tabeli, ale w ostatni piątek wygrało na wyjeździe z Lechem Poznań.

Po 17 minutach meczu 0:0 - wyrównana gra z szansami Stilonu, Zagłębie naciska - gorzowianie umiejętnie się bronią. 999 kibiców na trybunach.

Mija 28 minuta - 0:0, ale przewaga Zagłębia coraz bardziej widoczna. (słuchamy meldunków Filipa Góreckiego w radiu Gorzów).

32 minuta - 0:1, Zagłębie strzela, ale Stilon też miewa sytuacje, brakuje jednak skuteczności.

Dobra gra Stilonu w pierwszej połowie... Filip zwraca jednak uwagę, że Zagłębie to zupełnie inny piłkarski świat - tempo, technika, taktyka. Zespół ekstraklasy wygląda zdecydowanie lepiej.

Po 45 minutach przegrywamy 0:1.

Druga połowa - 54 minuta druga bramka dla Zagłębia!

Stilonowcy też atakują, ale bez większego zagrożenia.

56 minuta - składna kontra gorzowian, ale bez bramki.

Minęła godzina gry - 0:2, faworyt wygrywa, Stilon dzielnie przeszkadza.

Adrian Nowak! Bramka dla Stilonu! Już tylko 1:2 dla Zagłębia. Miła niespodzianka to mało powiedzieć. Drużyna z Gorzowa się rozkręca.

70 minuta - dobre kilka minut pod dyktando Stilonu. Kibice nie wierzą własnym oczom.

75 minuta - sporo się dzieje pod bramką Zagłębia.

80 minuta - 1:3, Zagłębie powiększa przewagę.

Na kilka minut przed końcem akcja za akcję, ale skuteczność po stronie faworyzowanych  gości.

Grad bramek w końcówce: czwarta i piąta bramka dla Zagłębia!

Koniec. Po ładnej, odważnej grze Stilon odpada z rywalizacji pucharowej. Wynik 1:5.