PIłKA NOżNA

fg
2015-11-07 15:57
64425

Stilon wraca do domu w fatalnych nastrojach. Niebiesko-biali przegrali na wyjeździe z ostatnim w tabeli KP Brzeg Dolny 1:2. Dla Dolnoślązaków była to pierwsza wygrana w tym sezonie. Piast poległ w Polkowicach.

Spotkanie w Brzegu Dolnym przebiegało podobnie jak poprzednie w Kątach Wrocławskich. Stilon od pierwszych minut zdecydowanie zaatakował, ale trudno było niebiesko-białym skruszyć głęboko cofnięty mur obrony gospodarzy. Najbliższy był tuż przed zejściem na przerwę Daniel Mrozek, gdy trafił w spojenie słupka z poprzeczką. Niestety więcej szczęścia mieli goście, gdy w jednej z nielicznych ofensywnych akcji naszym obrońcom urwał się Patryk Bobkiewicz i w 54 minucie dał gospodarzom prowadzenie. Pięć minut później było już 2:0, gdy dośrodkowanie zamknął Jakub Dębiczak.

Nadzieja wróciła, gdy gola kontaktowego z rzutu karnego zdobył Paweł Posmyk. Regularny strzał bramki rywala w ostatnich 20 minutach spotkania nie przyniósł jednak wymiernego efektu i miejscowi mogli się cieszyć z pierwszej wygranej w tym sezonie.

KP Brzeg Dolny – Stilon Gorzów 2:1 (0:0)

bramki: Bobkiewicz 54`. Dębiczak 59` - Posmyk 65` k.

Stilon: Wolarek – Szwiec (68` Ogrodowski), Somrani, Bil, Zawistowski (78` Timoszyk) – Wiśniewski, Maliszewski, Świtaj (57` Chyrek), Mrozek (60` Gołdyn), Ziajka – Posmyk

Nieudany wyjazd zanotował również Piast, który przegrał w Polkowicach 2:6. Czerwono-czarni stracili gola już w 3 minucie, pięć minut później wyrównał Oskar Raćko, ale dalsza część spotkania należała już do gospodarzy. W czerwono-czarnych barwach zadebiutował 16-letni Hubert Kijak, który zastąpił w 20 minucie kontuzjowanego Dawida Śliwińskiego. W ocenie ekipy Piasta Kijak był jednym z wyróżniających się zawodników.

KS Polkowice – Piast Gorzów-Karnin 6:2 (4:1)

bramki: Drzazga 3`, 24`, 45`, 69`, Wacławczyk 42`, Jurak 85` - Raćko 8`, 75`

Piast: Fabiański - Wawrzyniak, Kożuchowski, Buda, Śliwiński (20` Kijak) - Konefał, Kaczmarek, Zdrojewski, Pakuła, Gardzielewicz - Raćko

Pozostałe wyniki: Śląsk II Wrocław – Karkonosze Jelenia Góra 3:1, Górnik Wałbrzych – Piast Żmigród 3:1, Budowlani Lubsko – Formacja Port 2000 2:2, Ilanka Rzepin – Zagłębie II Lubin 1:3, Foto-Higiena Gać – Ślęza Wrocław 1:1, Polonia-Stal Świdnica – Bystrzyca Kąty Wrocławskie 2:0, Miedź II Legnica – Lechia Dzierżoniów 0:3.