Outsider pękł przed przerwą

PIłKA NOżNA

2015-11-11 17:23
61770

Warta nie miała większych problemów z pokonaniem ostatniej drużyny w tabeli. Niebiesko-bordowi przełamali obronę Iskry Janczewo w 42 minucie i ostatecznie zwyciężyli 4:0. Dwa gole zdobył Jakub Rosołowicz, po jednej Tomasz Spirzak i Mateusz Sobański.

Przeżywająca spore kłopoty kadrowe Iskra Janczewo przystąpiła do spotkania jedynie z rezerwowym bramkarzem na ławce  i od początku całkowicie skupiała się na obronie remisu, momentami jedynie wychodząc z kontratakami. Warciarze już między 10 a 20 minutą byli bliscy objęcia prowadzenia. Najpierw po dośrodkowaniu z prawego skrzydła główkował Marcin Awiżeń a piłka odbiła się od Janczewskiego defensora i przeleciała minimalnie nad poprzeczką. Z kolei niespełna 10 minut później po dośrodkowaniu z rzutu  rożnego głową uderzał Maciej Truszczyński  a przytomną interwencją popisał się stojący między słupkami gospodarzy Robert Piaseczny.

Janczewski mur padł na trzy minuty przed końcem pierwszej części. Po dograniu z lewego skrzydła, które posłał Maciej Kolasa, najlepiej w zamieszaniu odnalazł się Jakub Rosołowicz.  Ten sam zawodnik cztery minuty po wznowieniu dopełnił formalności z około metra, gdy udaną akcję prawą stroną przeprowadził Awiżeń. Spokojniej już grający warciarze dołożyli jeszcze dwa gole: najpierw Rosołowicz wystąpił tym razem w roli asystenta a finalizatorem akcji był Spirzak. Wynik ustalił w 84 minucie Mateusz Sobański.

- Wiedzieliśmy, że mecz tak się ułoży, czyli trudny początek przy broniącym się przeciwniku, do pierwszej strzelonej bramki. Mieliśmy zagrać cierpliwie i to przyniosło efekt. Przy stanie 3:0 rywal już opadł z sił, ale nasi zawodnicy, którzy weszli z ławki, zbyt szybko chcieli pokazać, że zasługują na grę a to nie zawsze wychodziło -  ocenił trener Warty, Sebastian Puchalski. W sobotę niebiesko-bordowi na zakończenie rundy jesiennej podejmą przy Dąbrowskiego Muszelkę Ogardy.

Iskra Janczewo – Warta Gorzów 0:4 (0:1)

bramki: Rosołowicz 42`, 49`, Spirzak 60`, Sobański 84`

Warta: Szymański (79` Kopacz) – Rutkowski, Żeliszewski, Truszczyński, Rodzeń – Mokrzycki (71` Szary), Spirzak, Stronczyński, Awiżeń (64` Dziakowicz), Rosołowicz (65` Sobański) – Kolasa

Pozostałe wyniki: Muszelka Ogardy – Zjednoczeni Przytoczna 2:1, Celuloza Kostrzyn – LZS Bobrówko 0:0, Polonia Słubice – Radowiak Drezdenko 2:1, GKS Bledzew – GKP Pszczew 1:1, Spartak Deszczno  - Orzeł Międzyrzecz 1:3, Meprozet Stare Kurowo – Warta Słońsk 1:1, Odra Górzyca – Polonia Lipki Wielkie 2:0.