W pucharze Warta płynie dalej*

PIłKA NOżNA

2015-09-22 20:27
57301

Warta bez większych problemów awansowała do III rundy okręgowego Pucharu Polski. Niebiesko-bordowi rozgromili na wyjeździe A-klasowy SHR Wojcieszyce 5:1. Jutro gra Piast.

Sprawa awansu do III rundy była rozstrzygnięta już po pierwszej połowie. Warta stworzyła sobie w Wojcieszycach mnóstwo okazji bramkowych i cztery wykorzystała. Już w 10 minucie niebiesko-bordowi objęli prowadzenie po strzale Macieja Kolasy. Niespełna kwadrans później na 2:0 podwyższył Marcin Wusaty a tuż przed przerwą o losach meczu przesądził dwoma ciosami Jakub Rosołowicz. W drugiej części Warta nie forsowała już tak tempa gry, ale i tak podwyższyła prowadzenie po udanej akcji Tomasza Spirzaka. SHR w końcówce zdobył honorowego gola z rzutu karnego. – Chciałoby się, żeby taka skuteczność przełożyła się na ligę. Puchar traktujemy jako przygodę i okazję do ogrania tych, którzy mniej występują w lidze. Niektórzy bardzo się starali, żeby się do składu przybliżyć. Brakuje jednak przełożenia na mecze ligowe, jest chyba za dużo stresu u zawodników – powiedział trener Warty, Sebastian Puchalski.

Jutro o 16:00 w Drezdenku przeciwko tamtejszemu Radowiakowi o awans do III rundy powalczy Piast. Przypomnijmy, że do kolejnej fazy awansował Stilon, po tym jak Warta Słońsk zrezygnowała z rozgrywania meczu. Oldboje Stilonu przełożyli mecz z GKS Bledzew na 29 września.

SHR Wojcieszyce – Warta Gorzów 1:5 (0:4)

bramki: Leszczyk 80` k. – Kolasa 10`, Wusaty 23`, Rosołowicz 39`, 44`, Spirzak 57`

Warta: Szymański – Kikut, Jaźwiński (46` Pakuła), Wusaty, Soszka – Spirzak (58` Mokrzycki), Rutkowski, Kabaciński, Szary, Rosołowicz (58` Baranowski) – Kolasa (46` Sobański)

Pozostałe rozegrane już mecze: Odra Górzyca – Ilanka Rzepin 2:1 pd., Lubniewiczanka Lubniewice – Stal Sulęcin 0:4, Leśnik Rąpin – Lubuszanin Drezdenko 0:5, LZS Bobrówko – Łucznik Strzelce Krajeńskie 3:6, Meprozet Stare Kurowo – Czarni Browar Witnica 4:1.