Dwie z trzech grają dalej

PIłKA NOżNA

2015-09-09 23:32
61750

Z trzech gorzowskich drużyn w I rundzie okręgowego Pucharu Polski, dwie awansowały dalej. Oldboje Stilonu i Warta rozgromili swoich rywali. Odpadł Kłos po zaciętym meczu z LZS Bobrówko.

Oldboje Stilonu nie mieli większych problemów z jedną z najsłabszych drużyn gorzowskiej okręgówki. Jako pierwszy golkipera Iskry Janczewo pokonał w 28 minucie Artur Andruszczak ładnym strzałem z okolic szesnastki. Wcześniej gorzowianie nie wykorzystali rzutu karnego. Pięć minut po pierwszej bramce było już 2:0, gdy Tomasz Suwary obsłużył podaniem Dariusza Mazowieckiego. Na 3:0 w 36 minucie podwyższył Dariusz Borowy po indywidualnej akcji. W drugiej części starzy stilonowcy kontynuowali festiwal strzelecki a goście odpowiedzieli jedynie golem na 1:4, którego zdobył były gracz Piasta Gorzów-Karnin Cezary Łuś.

Problemów z wywalczeniem awansu nie miała też Warta, która rozgromiła na wyjeździe A-klasowych Zjednoczonych Jeniniec 6:1. Odpadł Kłos, który przegrał u siebie z LZS Bobrówko 2:3. Pary II rundy okręgowego Pucharu Polski poznamy w piątek.

Stilon Gorzów (oldboje) – Iskra Janczewo 7:1 (3:0)

bramki: Andruszczak 28`, Mazowiecki 33`, 65`, Borowy 36`, 85`, Kozioła 50` k., Bajko 73` - Łuś 61`

Stilon: Jeż (58` Walukiewicz) – Bajko, Król, Kozioła, Fedorczuk – Borowy, Biłko (54` Gil), Andruszczak, Suwary (59` Pawlus) – Swadowski, Mazowiecki (67` Rystwej)

Zjednoczeni Jeniniec – Warta Gorzów 1:6

Kłos Małyszyn (Gorzów) – LZS Bobrówko 2:3