Zbyt późny zryw

KOSZYKóWKA

2015-02-08 16:19
65210

W ostatnim spotkaniu półfinałów Mistrzostw Polski U22, koszykarki AZS PWSZ przegrały z VBW GTK Gdynia 48:52. Gorzowianki miały już wcześniej zapewniony awans z 1. miejsca.

Po dwóch zwycięstwach i korzystnych rezultatach innych spotkań, AZS PWSZ był pewien triumfu w swojej półfinałowej grupie. Być może stąd słabszy występ przeciwko VBW GTK. Gdynianki na tym turnieju rozczarowały kompletnie, przegrywając dwa poprzednie mecze. Z naszym zespołem zaczęły jednak bardzo udanie, od początku wypracowując kilkupunktową przewagę.

Ich impet w ofensywie opadł w drugiej kwarcie. Tyle, że gorzowski zespół w ofensywie grał jeszcze gorzej. W trzeciej kwarcie wydawało się nawet, że młode akademiczki nie rzucą żadnego punktu. Przebudzenie AZS PWSZ nastąpiło w ostatniej kwarcie. Większa determinacja i dokładność w grze pozwoliła odrobić kilkunastopunktową stratę. Jednak gdy tuż przed na tablicy świetlnej widniało 50:48, niesportowy faul w ofensywie popełniła Natalia Sobek i dwa celne rzuty osobiste Dominiki Duraj przesądziły sprawę.

AZS PWSZ zakończył turniej na pierwszym miejscu a do finałów zaplanowanych na koniec lutego awansował też UKS Basket Aleksandrów Łódzki. Poza sukcesem sportowym istotną wiadomością jest też powrót Adriany Kopciuch po kilkumiesięcznej walce z kontuzją kolana. – Trenuję w pełni praktycznie od półtora tygodnia. Trudno było się wkomponować, ale dałam z siebie co mogłam – powiedziała nasza rozgrywająca.

– To był bardzo trudny mecz do oceny. Na pewno wszyscy mieliśmy w głowie, że wychodzimy z pierwszego miejscu. Zaczęliśmy nieźle w ataku, słabo w obronie. Później wzmocniliśmy defensywę, ale przez dwie kolejne kwarty nie funkcjonował atak. Może i lepiej, że taki mecz się przytrafił. Jest co analizować i z pewnością nie możemy tak grać w finałach – ocenił trener AZS PWSZ Robert Pieczyrak.

AZS PWSZ Gorzów - VBW GTK Gdynia 48:52 (18:24, 5:11, 4:9, 21:8)

AZS PWSZ: Sobek 19 (3x3), Jaworska 8, Stelmach 8, Czarnodolska 6, Szajtauer 2 oraz Witkowska 3 (1), B. Jaworska 2, Szałas 0, Kopciuch 0