Zwycięska próba generalna, ale na finały trzeba więcej

KOSZYKóWKA

2015-02-19 23:29
62550

W zaległym meczu grupy spadkowej I ligi Hajduk Kominki AZS PWSZ II pokonał Mon-Pol Płock 61:49. To był ostatni sprawdzian dla gorzowianek przed finałami Mistrzostw Polski U22.

Długo trzeba było czekać na dobrą grę gorzowskiego zespołu. W pierwszej kwarcie nasz zespół kompletnie zaciął się w ofensywie, zdobywając ledwie 5 punktów, z czego 4 na samym początku spotkania. Przebudzenie nastąpiło w kolejnej części. Wówczas to płocczanki, w składzie z wychowanką AZS PWSZ Agnieszką Wierzbicką, miały spore problemy w ofensywie. Z kolei w naszej ekipie z minuty na minutę rozkręcała się Natalia Sobek, która w końcowym rozrachunku okazała się najskuteczniejszą zawodniczką meczu.

Dla młodych akademiczek ten mecz był ostatnim sprawdzianem przed finałami Mistrzostw Polsku U22, które rozpoczną się 25 lutego w Bydgoszczy. – Ciężko powiedzieć dlaczego tak bardzo źle weszliśmy w ten mecz. Graliśmy bardzo słabo w ataku i obronie. Nie trafialiśmy z czystych pozycji. Później wzmocniliśmy obronę i mecz przeszedł pod naszą kontrolę. Cieszę się, że po przerwie obudziła się Natalia Sobek, która wcześniej była na boisku, ale nie grała. Musimy jeszcze popracować nad jednym elementem. Nie powiem jakim, żeby nie ułatwiać pracy rywalom. Wygrana z solidnym zespołem cieszy, ale nie możemy w finałach grać tak jak dzisiaj – ocenił trener Hajduk Kominków AZS PWSZ II Robert Pieczyrak.

Hajduk Kominki AZS PWSZ II Gorzów - Mon-Pol Płock 61:49 (5:21, 21:8, 17:6, 18:14)

Hajduk AZS: Sobek 15 (4x3), Witkowska 13 (1), Stelmach 11, K. Jaworska 6, Szajtauer 0 oraz B. Jaworska 8, Trębicka 6, Kopciuch 2, Szałas 0, Kominek 0.