SIATKóWKA

Piotr Wiszniewski
2015-02-21 17:33
64560

W sobotę gorzowscy siatkarze pokonali we własnej hali UKS OPP Kołobrzeg 3:0 (25:17, 25:17, 28:26). Tym samym podopieczni trenera Krzysztofa Kocika do rundy play-off przystąpią z pierwszego miejsca.

Aby utrzymać fotel lidera GTPS w sobotnim spotkaniu musiał wywalczyć zaledwie jeden punkt. Oczywiście gorzowianie nie mieli z tym najmniejszego problemu. Kolejny słaby przeciwnik z dolnych rejonów tabeli nie był w stanie nawet nas porządnie zmęczyć.

Gorzowianie od początku zagrali bardzo skutecznie w ataku i przyjęciu. Pozwoliło to naszej drużynie na szybkie osiągnięcie bardzo dużej przewagi 12:6 czy 16:8. Bardzo małe umiejętności sportowe rywala nie pozwoliły mu na nawiązanie walki. GTPS gładko wygrał do 17.

Drugiego seta gorzowianie rozpoczęli od prowadzenia 7:0! Po kilku minutach siatkarze z Kołobrzegu przegrywali 16:7. Ostatecznie "wyrwali" naszej ekipie jeszcze 10 punktów, a druga partia (identycznie jak pierwsza) zakończyła się wynikiem 25:17. W tym momencie GTPS zyskując jeden duży punkt zapewnił sobie pierwsze miejsce w ligowej tabeli po rundzie zasadniczej.

Trochę więcej emocji przyniósł nam trzeci i jak się okazało ostatni set tego meczu. Rozluźnieni gospodarze (z młodym Dawidem Tomasikiem na pozycji libero) pozwolili rywalowi na znacznie więcej niż w dwóch poprzednich odsłonach. UKS prowadził nawet 23:20, lecz w końcówce klasę pokazał Patryk Wojtysiak. Nasz kapitan zafundował rywalowi dwa asy serwisowe doprowadzając do stanu 23:23. Końcówkę znacznie lepiej rozegrali gorzowianie i wygrali 28:26, a cały mecz 3:0.

- Całkiem przyjemne odbijanie, ale bez żadnego skutku dla drużyny. Fajnie, że się spotkaliśmy. Kibice mieli gdzie przyjść, a dla nas to dobry trening. Chłopaki zagrali dwa sety praktycznie spacerkiem. Ciężko żeby zmobilizowali się w stu procentach na każdy set. Rywal był co najmniej o klasę słabszy. Cieszymy się z pierwszego miejsca. Zrealizowaliśmy cel, który założyliśmy sobie przed sezonem. Zagramy z Olimpią, lecz nie nastawialiśmy się na żadną drużynę. Czujemy się na tyle mocni, że możemy pokonać każdą drużynę w tej lidze – ocenił trener Krzysztof Kocik.

GTPS Gorzów - UKS OPP Kołobrzeg 3:0 (25:17, 25:17, 28:26)

GTPS: Stefaniak, Janas, Troska, Trojan, Ożarski, Wojtysiak, Kocoń (libero) oraz Pękalski, Tomasik (libero).

UKS OPP: Majzner, Cichosz, Pender, Rybaczek, Pasnik, Kornalik, Szlaski (libero) oraz Kowalik, Sochacki.

Pozostałe wyniki: LO MS Świnoujście - Orzeł Międzyrzecz 1:3, Stoczniowiec Gdańsk - SPS Słupsk 3:0, AZS UAM Poznań -KS Chełmża 3:1, Olimpia Sulęcin - KS Gniezno 3:1.