Odpadli z mistrzostw

SIATKóWKA

2015-03-08 16:11
69800

Kadeci GTPS nie awansowali do półfinałów Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej. Gorzowianie w finałowej grupie nie dali rady ani zwycięzcy turnieju Treflowi Gdańsk ani dziś Tęczy Krosno Odrzańskie.

Trefl był zdecydowanym faworytem nie tylko meczu z GTPS, ale i całego rozgrywanego w hali I LO przy ulicy Puszkina turnieju. Jednak tylko pierwsza partia od początku do końca była pod kontrolą gdańszczan. Drugiego seta lepiej zaczęli gorzowianie, którzy bardzo dobrze grali w obronie i przyjęciu a niezawodny w ataku był Bartosz Kowalczyk. Dopiero przy stanie 10:8 dla nas Trefl zaczął większymi seriami zdobywać punkty i wypracowanej w połowie seta przewagi już nie wypuścił.

W trzecim secie GTPS przegrywał już 4:10 i 5:12, ale kilka silnych zagrywek i udanych ataków pozwoliło zmniejszyć straty i zmusić trenera Trefla do wzięcia dwóch przerw na żądanie. Dopiero gdy zrobiło się 13:15, gdańska ekipa wróciła na swoje tory. Z kolei w dzisiejszym spotkaniu, już bez znaczenia dla obu ekip (Trefl i SMS Joker Piła wcześniej sobie zapewnili awans), gorzowianie przegrali 1:3. Nie było już takiej dokładności jak choćby w wygranym meczu przeciwko Victorii Wałbrzych. Pierwszą partię GTPS przegrał wyraźnie, w drugiej zwyciężył dzięki dwóm seriom punktowym, gdy na zagrywce byli Bartosz Kowalczyk i Dominik Koliński. Trzeci set był zacięty do czasu gdy po jednej z kontrowersyjnych sytuacji czerwoną kartkę obejrzał trener gorzowskiego zespołu Marcin Zarzycki. Czwarta partia przebiegała już całkowicie pod dyktando Tęczy.

Szkoda tego ostatniego meczu. Widać było, że dziś mieliśmy coś w stylu ostatniego etapu Tour de France. Wszyscy bardziej pokojowo nastawieni, niż na gryzienie parkietu. Tęcza wygrała, ale to generalnie była taka usypiająca siatkówka. Na pewno w tym turnieju Trefl i Joker były poza zasięgiem. Świadczą o tym wyniki, obie drużyny nie straciły dotychczas seta, więc sam jestem ciekaw wyniku ich bezpośredniego starcia – mówił po zakończeniu spotkania Marcin Zarzycki.

Trefl pokonał SMS Jokera 3:0 i zwyciężył w całym turnieju. Pilanie również przeszli do półfinałów. Trzecie miejsce zajęła Tęcza, czwarty był GTPS, piąta Victoria a szósta Stocznia Darłowo.

GTPS Gorzów – Trefl Gdańsk 0:3 (18:25, 19:25, 21:25)

GTPS: Maciejewicz, Kowalczyk, Zarzycki, Koliński, Boguta, Woźny, Kaniowski (libero) oraz Kaczmarek, Kluczyk, Olejniczak.

Trefl: Śliwiński, Wieleba, Ptaszyński, Kujawa, Majkowski, Jakubiszak, Szydło (libero) oraz Kulpaka, Wilkowski, Stolc

GTPS Gorzów – Tęcza Krosno Odrzańskie 1:3 (18:25, 25:21, 21:25, 18:25)

GTPS: Maciejewicz, Kowalczyk, Koliński, Zarzycki, Kaczmarek, Boguta, Kaniowski (libero) oraz Kontowicz, Gniatkowski, Woźny

Tęcza: Faligowski, Pawelczyk, Kubicki, Lewandowski, Baliński, Popiel, W. Zalewski (libero) oraz Szuplak, Sadurski, K. Zalewski

Pozostałe wyniki grupy finałowej: SMS Joker Piła - Tęcza Krosno Odrzańskie 3:0, Trefl Gdańsk - SMS Joker Piła 3:0.

Mecz o 5. miejsce: Stocznia Darłowo - Victoria Wałbrzych 2:3