Piotr Wiszniewski
2015-04-12 20:42
83030

Radosław Siuba

Siatkarze GTPS odnieśli trzecią wygraną w turnieju półfinałowym o awans do I ligi. Gorzowianie pokonali Gwardię Wrocław 3:1. Tym samym podopieczni trenera Krzysztofa Kocika z kompletem zwycięstwa awansowali do finału.

Gorzowianie przed przystąpieniem do ostatniego pojedynku wiedzieli już o co walczą. Po zwycięstwie Bielawianki Bielawa nad Orłem Międzyrzecz (3:0) GTPS musiał wyrwać Gwardii przynajmniej jednego seta. W porównaniu do dwóch poprzednich meczów w wyjściowym składzie zobaczyliśmy Pawła Gajowczyka.

Wdawało się, że zaczęliśmy dobrze. Gorzowianie na początku seta wypracowali sobie dwa punkty przewagi, które utrzymali prawie do końca partii. Gospodarze wygrywali już 22:20, lecz rywal doprowadził do remisu 22:22. Niestety w decydujących akcjach zabrakło nam zimnej krwi. Najpierw po bardzo długiej wymianie mocnej piłki nie udało się wybronić Michałowi Koconiowi, a ostateczny punkt bezpośrednio z zagrywki zdobył Łukasz Lubaczewski.

Porażka w pierwszej odsłonie nie załamała naszych siatkarzy. GTPS w środkowej części drugiego seta zanotował serię pięciu punktów z rzędu wychodząc na prowadzenie 16:11. Gorzowianie prowadzenia nie oddali już do końca seta. Zwycięstwo w drugiej odsłonie przypieczętował grający kolejne świetne zawody Paweł Gajowczyk. Nasz atakujący zapunktował zagrywką dając naszej drużynie upragniony awans do finału!

Dwa ostatnie sety były już tylko formalnością. Grający na luzie GTPS nie spuścił jednak z tonu i spokojnie zwyciężył w nich odpowiednio do 20 i 25. Na parkiecie pojawili się m.in. mniej grający Wojciech Janas czy zaczynający mecz na ławce Artur Troska. Gorzowianie cieszyli się grą w siatkówkę popisując się efektownymi asami serwisowymi i blokami.

Znamy już także pełny skład finału. Oprócz naszej drużyny i Bielawianki Bielawa zobaczymy w nim Hutnika Kraków, Czarnych Katowice, Centrum Augustów i Czarnych Rząśnia.

- Przegraliśmy z zespołem lepszym, faworytem turnieju. Po składzie widać, że GTPS szykował się na I ligę od samego początku. My awans przegraliśmy wczoraj, choć okazało się, że Bielawa wygrała dwa mecze. Zapewne gdybyśmy wczoraj wyszli z takim nastawieniem, sytuacja byłaby inna - powiedział trener Gwardii, Tomasz Pajor.

- Jestem szczęśliwy i zmęczony także. Plan zrealizowaliśmy, teraz prawie trzy tygodnie ciężkiej pracy z dwoma dniami odpoczynku. Na razie nic nie osiągnęliśmy, jeśli nie awansowaliśmy do pierwszej ligi to odbiór turnieju będzie inny. Chciałbym zagrać jakiś sparing, mam nadzieję, że Sulęcin wrócił do treningów. Może uda się też ze Szczecinem, choć oni grają play-offy i może być ciężko - podsumował trener GTPS, Krzysztof Kocik.

GTPS Gorzów – Gwardia Wrocław 3:1 (25:27, 25:17, 25:20, 27:25)

GTPS:   Stefaniak, Ożarski, Gajowczyk, Stępień, Trojan, Kramer, Kocoń (libero) oraz Pękalski, Janas, Troska.