SIATKóWKA

fg
2016-02-29 10:06
81150

Impreza docelowa powołanego w ubiegłym roku UKS Set Gorzów zakończyła się fiaskiem. Podopieczni trenera Krzysztofa Kocika wygrali tylko jeden mecz podczas rozgrywanych w Bydgoszczy ćwierćfinałów Mistrzostw Polski i pożegnali się z dalszą rywalizacją.

To właśnie tej imprezie podporządkowany był start w III lidze lubuskiej. Istniejący od września ubiegłego roku UKS Set wystawił drużynę złożoną z samych juniorów. Ci przygotowywali się w ten sposób do mistrzostw Polski w swojej kategorii, ponieważ nasza juniorska liga jest dość kadłubowa. Krzysztof Kocik liczył na awans do półfinałów, ale z tych planów nic nie wyszło. Przesądził mecz przeciwko Maratonowi Świnoujście w pierwszej fazie rozgrywek. Gorzowianie prowadzili 2:1 i 16:10, żeby ostatecznie przegrać 2:3.

UKS Set resztkę szans na awans stracił przegrywając 0:3 z gospodarzami ćwierćfinałów, Chemikiem Bydgoszcz. Zdemobilizowani porażką podopieczni trenera Kocika ulegli również w meczu o „pietruszkę” Stoczni Darłowo i zajęli w turnieju czwarte miejsce. Do półfinałów awansowali Chemik i Maraton.