PIłKA RęCZNA

Piotr Wiszniewski
2015-03-07 19:43
65250

W meczu na szczycie III ligi piłki ręcznej Stal Gorzów okazała się lepsza od Startu Konin. Gorzowianie wygrali 29:19 (14:8). Dwucyfrową zdobyczą bramkową popisał się Mariusz Kłak.

W sobotę w hali przy ulicy Szarych Szeregów spotkały się ekipy z czuba ligowej tabeli. Pojedynek zespołów z drugiego i trzeciego miejsca zapowiadał się niezwykle emocjonująco. Goście równorzędną walkę nawiązali jednak tylko przez 10 minut.

Na tym etapie rozgrywek nie ma już anonimowych zespołów i zawodników. Przyjezdni solidnie odrobili lekcję przed meczem i już od pierwszej sekundy indywidualnie kryli Mateusza Kłaka. Przyniosło to efekt w postaci  prowadzenia 4:3. Wystarczyły nam jednak trzy piłki obronione przez Krzysztofa Nowickiego by natychmiast uruchomić kontratak i zdobyć trzy łatwe bramki (7:4). Gorzowianie skrupulatnie wykorzystali także wszystkie błędy własne przeciwnika i efektowanej bramce Łukasza Bartnika prowadziliśmy 12:6. Pierwszą odsłonę zakończył nieprzyjemny incydent z udziałem Mateusza Stupińskiego i Adama Kujawińskiego. Po starciu w rogu boiska doszło do bijatyki, za co obaj zawodnicy zobaczyli czerwone kartki. - Piłka to sport kontaktowy. Troszkę tam zaiskrzyło. Dobra decyzja sędziów. Mówi się trudno, czasami tak bywa. Wiedzieliśmy, że nie będzie to łatwy mecz. Od początku chcieliśmy narzucić swój styl gry. Udało nam się wypracować przewagę i kontrolować ją w drugiej połowie - ocenił Mateusz Stupiński

W drugiej połowie gorzowianie nie pozwolili rywalowi na rozwinięcie skrzydeł. Stal postawiła na skuteczną i twardą obronę. Dobra defensywa poskutkowała startą jedynie 19 bramek w całym spotkaniu. Goście swoją szansę na odrobienie strat zaprzepaścili w 45 minucie. Za komentowanie decyzji sędziego dwie minuty kary otrzymał Mariusz Kotleszka. Zawodnik gości nie mógł pogodzić się z tą decyzją i otrzymał kolejne dwie minuty. Gra w przewadze pozwolił Stali na osiągnięcie aż 10 bramek przewagi, których nie oddała już do końca spotkania.

- Zagraliśmy zdecydowanie lepszy mecz niż ten w Koninie. Na wyjeździe zabrakło nam skuteczności. Dzisiaj stała ona na bardzo dobrym poziomie. Oczywiście popełnialiśmy minimalne błędy. Zagraliśmy bardzo dobrze w obronie, a bramkarze odbili kilkanaście piłek. Myślę, że to odzwierciedla nasz aktualny poziom. Jesteśmy przygotowani na obronę rywala. Trenujemy grę przy indywidualnym kryciu nawet w przypadku dwóch naszych zawodników. Myślę, że to dzisiaj dobrze funkcjonowało - powiedział trener Janusz Szopa

Stal Gorzów - Start Konin 29:19 (14:8)

Stal: Nowicki, Szot - Kłak 11, Bartnik 5, M. Stupiński 4, Śramkiewicz 4, Chudy 3, Kubacki 1, K. Stupiński 1.

Start: J. Kujawiński, Pawlak - Rolnik 4, Góralski 4, Pietrzyk 3, Trojanowski, A. Kujawiński 2, M. Urbański 1, D. Urbański 1, Kotleszka 1.

Pozostałe wyniki: Hagard Strzałkowo - Salus Przedecz 29:30, Spartakus Buk - Warta Pyzdry 29:21, Tęcza Kościan - Zew Świebodzin 32:29.