Piotr Wiszniewski
2015-04-25 13:19
65580

Michał Kapuściński

W ostatni meczu III ligi wielkopolskiej Stal Gorzów pokonała na własnym parkiecie Spartakusa Buk 32:23 (16:11). Tym samym gorzowianie zajęli  pierwsze miejsce w tych rozgrywkach.

- Powiem szczerze ten ostatni mecz był byle jaki. Widowisko nie było za ładne. To chyba było najsłabsze spotkanie jaki zagraliśmy. Wynik nas jednak broni, wygraliśmy ligę - takimi słowami określił ostatni mecz w sezonie trener Janusz Szopa.

Faktycznie sobotnie spotkanie nie stało na zbyt wysokim poziomie sportowym. Wczesna pora rozegrania meczu chyba nie sprzyjała wszystkim zawodnikom. Na domiar złego goście do rywalizacji przystąpili w zaledwie ośmioosobowym składzie. Krótka ławka pozwoliła im na walkę tylko w pierwszej połowie. Co prawda gorzowianie szybko odskoczyli na 3-4 bramki, lecz goście dzielnie trzymali wynik. Pierwsze trzydzieści minut zakończyła się rezultatem 16:11.

Po przerwie przyjezdnym zdecydowanie zabrakło sił. Stal wykorzystała przestój rywala i po efektownej wkrętce Mariusza Kłaka prowadziła 26:15. Kilka piłek odbił Krzysztof Nowicki, który tym razem nie pojawił się w wyjściowym składzie. Gdy wynik był już przesądzony gorzowski szkoleniowiec tradycyjnie dał pograć zawodnikom z ławki. Ostatecznie Stal bez większego wysiłku pokonała rywala 32:23.

Tym samym gorzowianie zakończyli rozgrywki III ligi wielkopolskiej na pierwszym miejscu (15 wygranych, 2 porażki i 1 remis).  Czy pierwsza lokata da nam awans? Jeszcze tego nie wiemy. Jutro w Nowej Soli rozegrany zostanie turniej lubuskich zespołów. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym sezonie wszystkie trzy kluby znajdą się w II lidze.

- Myślami chyba jesteśmy już przy jutrzejszym dniu. Tam czeka nas ciężkie granie. Jutro wszystko zależy od porannego losowania. Możliwe, że mecze będą skrócone o 5 minut. Jutro dowiemy się wszystkiego. Jestem przekonany, że ten turniej pozwoli zagrać wyżej wszystkim lubuskim zespołom - powiedział trener Janusz Szopa.

Stal Gorzów - Spartakus Buk 32:23 (16:11)

Stal: Szot, Nowicki - Mateusz Stupiński 8, Kłak 7, Śramkiewicz 6, Patalas 3, Bartnik 2, Stasiak 2, Chudy 2, Krzysztof Stupiński 1, Ławniczak 1.

Spartakus: Matuszewski - Popowicz 8, Skarbiński 5, Jaroch 3, Cichacki 3, Kubiński 2, Ludniewski 2.