Wymęczone zwycięstwo Stali

PIłKA RęCZNA

2015-11-28 18:13
65472

Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów pokonała na własnym parkiecie drużynę z Tczewa 35:24 (13:10). Gorzowianie z kompletem dziesięciu zwycięstw pozostają samodzielnym liderem drugiej ligi.

W sobotę nie byliśmy świadkami ciekawego i emocjonującego widowiska. Rywal do Gorzowa przyjechał zaledwie w ośmioosobowym składzie, gdzie jeden z zawodników nie posiadał nawet klubowej koszulki. Wydawało się, że Stal powinna rozbić rywala. Niestety gorzowianie dopasowali się do pozimu gry przeciwnika i dopiero w drugiej połowie rozstrzygnęli losy meczu.

O pierwszej części spotkania zawodnicy Stali powinni zapomnieć jak najszybciej. Mnóstwo błędów własnych, niecelnych podań i złych decyzji sprawiło, iż bardzo długo mecz nam się nie układał. Na domiar złego fatalna skuteczność naszych graczy wypromowała bramkarza gości Łukasza Lewandowskiego na jednego z najlepszych zawodników tego pojedynku.

Dopiero w drugiej połowie gorzowianie uzyskali bezpieczną przewagę nad rywalem. W niej wreszcie skutecznie zagrał Mateusz Stupiński i Maciej Polak, którzy łącznie zdobyli dwadzieścia bramek. Brak ławki rezerwowych nie pozwolił rywalowi na nawiązanie równorzędnej walki. Przestój w końcowych piętnastu minutach pozbawił ich wszelkich złudzeń na chociażby niższą porażkę. Ostatecznie Stal zwyciężyła różnicą jedenastu trafień 35:24. Gorzowianie nie zagrali dzisiaj wielkiego meczu. Nie zmienia to jednak faktu, że dziesiąte zwycięstwo w sezonie musi cieszyć nas wszystkich.

- Dzisiaj chyba dopasowaliśmy się do poziomu przeciwnika. Zwłaszcza w pierwszej połowie meczu. Graliśmy całkiem dobrze w obronie. Mieliśmy kilka przechwytów, lecz nasza skuteczność była dzisiaj żenująca i denerwująca. Jesteśmy liderem ligi, a momentami graliśmy jak młodszy junior. Powinniśmy wyżej wygrać ten mecz. Jest nad czym myśleć. Chyba do niektórych spotkań podchodzimy zbyt mało skoncentrowani. Niestety taka jest liga, lecz zawsze powinniśmy narzucić swój styl gry - powiedział po meczu trener Janusz Szopa.

Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów - Latocha Agropom Tczew 35:24 (13:10)

Stal: Nowicki, Szot - M. Stupiński 12, Polak 8, Kminikowski 4, Baraniak 3, Zając 2, Śramkiewicz 2, Chudy 2, Kubacki 1, Książkiewicz 1.

Sambor: Lewandowski - Weinerowski 7, Kurczyński 6, Czarnecki 4, Waldecker 3, Latocha 2, Dziuban 1, Nastały 1.

Pozostałe wyniki: Wybrzeże II Gdańsk - Gwardia Koszalin 29:30, AZS UKW Bydgoszcz - Energetyk Gryfino 33:29, Henri Lloyd Brodnica - LKS Kęsowo 35:38, Tytani Wejherowo - GKS Żukowo 11:30, SMS II Gdańsk - Szczypiorniak Olsztyn 31:29, Borowiak Czersk - Cartusia Kartuzy 22:26.