Wesoły mecz piłki ręcznej

PIłKA RęCZNA

2015-12-12 20:29
69300

Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów wysoko pokonała AZS UKW Bydgoszcz 44:22 (24:9). Wynik nie może dziwić. Goście do Gorzowa przyjechali w zaledwie sześcioosobowym składzie.

- Przyznam, że nie przyszło mi to do głowy, by moja drużyna także zagrała w sześciu. Może byłby to dobry pomysł. Jednak to nie my przyjechaliśmy w takim składzie. Dla mnie to dziwne podejście. Do zespołu zawsze można dołączyć nawet juniora - skomentował drużynę gości trener Janusz Szopa.

W okrojonym składzie goście trzymali wynik jedynie przez kilka minut. W pierwszej połowie gorzowianie nie mieli żadnego problemu z powstrzymaniem ataków rywala. Dobra, twarda obrona skutkowała oczywiście szybkimi kontratakami. M.in. dzięki nim Stal zdobyła aż 10 bramek z rzędu i odskoczyła przyjezdnym na 18:7. Jeszcze przed przerwą gorzowianie dołożyli kolejne sześć trafień, a stracili zaledwie dwie bramki.

W drugiej połowie trener Janusz Szopa wykorzystując możliwość rotacji dał szansę wszystkim swoim zawodnikom. Kilka piłek odbił Łukasz Szot, na skrzydłach dobrze zaprezentowali się Marcin Gałat i Piotr Chudy, a pięć bramek zdobył Mateusz Kminikowski. Z dobrej strony pokazał się także nowy nabytek gorzowskiego zespołu Łukasz Stefanicki. Pozyskany z Pogoni Szczecin gracz zdobył 40 bramkę w meczu i zgodnie z tradycją musi obdarować swoich kolegów znanym złocistym trunkiem. W końcówce tego radosnego grania swoją bramkę zdobył nawet Krzysztof Nowicki, który wykorzystał rzut karny. Ostatecznie Stal wygrała ostatni mecz na własnym parkiecie 44:22.

- Oczywiście można nam zarzucić, że mogliśmy zagrać inaczej. Staramy się pokazać z jak najlepszej strony. W takim meczu możemy sprawdzić pozostałych graczy. Bramki są ważne, lecz ogrywanie zawodników także. Zmiennicy pokazali dzisiaj dobre granie. Próbowaliśmy różnych wariantów w obronie. Na jedynce próbowaliśmy Łukasza Stefanickiego, który ma się uczyć. Zagrał dobrze w ataku. W ataku poszło mu trochę gorzej. Jest przed nim cała przyszłość - powiedział trener Janusz Szopa.

Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów - AZS UKW Bydgoszcz 44:22 (24:9)

Stal: Szot, Nowicki 1 - Stupiński 9, Baraniak 8, Zając 5, Kminikowski  5, Gałat 4, Chudy 4, Stefanicki 3, K. Stupiński 1, Bartnik 1, Góral 1, Śramkiewicz 1, Polak 1.

AZS: Bączkowski - Jaszyk 7, Wojciechowski 5, Kłoś 5, Zaborowski 4, Gornowicz 1.

Pozostałe wyniki: GKS Żukowo - Wybrzeże II Gdańsk 41:24, SMS II Gdańsk - LKS Kęsowo 51:19, Tytani Wejherowo - Sambor Tczew 37:25, Cartusia Kartuzy - Szczypiorniak Olsztyn 21:34, Henri Lloyd Brodnica - Energetyk Gryfino 31:29,  Borowiak Czersk - Gwardia Koszalin 18:35, GKS Żukowo - SMS II Gdańsk 31:15 (mecz 13. kolejki).