REKLAMA
medi raj - naczyniowiec (artykuł)
Jesteś tutaj:  Strona Główna  ›  Wiadomości  ›  Z MIASTA

Pomóc rodzinom alkoholików

dodano: 20 lipca 2010, 16:09

Prezydent Tadeusz Jędrzejczak ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadania z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych pod nazwą: Pierwsza pomoc rodzinom uzależnionym.

Profesjonalna pomoc osobom uzależnionym i ich rodzinom ma stać się dzięki temu bardziej dostępna. Codziennie przez 15 godzin terapeuci uzależnień mają m.in. udzielać porad telefonicznie. Mają informować o szkodliwości uzależnienia od alkoholu i innych środków psychoaktywnych, rozpoznawać zjawiska, które towarzyszące alkoholizmowi takie jak przemoc, próby samobójcze, czy bezdomność. Do zadań terapeutów będzie należeć również kierowanie do specjalistycznej placówki na leczenie oraz grup samopomocowych wspierających wychodzenie z uzależnień.

Prezydent ustawowo jest zobowiązany do prowadzenia takiej działalności. - Fundusze pochodzą z tzw. Korkowego (podatek od sprzedaży alkoholu - przyp. red.). Te środki nie mogą być przeznaczone na nic innego jak profilaktyka zapobiegająca alkoholizmowi, wspomaganie rodzin dotkniętych takimi problemami - mówi Jolanta Cieśla, rzecznik UM.  

Termin składania ofert upływa 18 sierpnia.
REKLAMA
ks stilon

Jeśli na tej stronie widzisz błąd,
napisz do nas!Komentarze są własnością ich twórców.
Portal Gorzow24.pl nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.

Pokaż komentarze

Dodaj komentarz


Zaloguj się aby dodać komentarz.

  1. Adam Oziewicz
  2. Filip Górecki
  3. Damian Marciniak
  4. Piotr Wiszniewski
  5. Bartłomiej Pluta
  6. Michał Kapuściński