PIłKA RęCZNA

Filip Górecki, pw
2016-02-20 19:35
82610

Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów przegrała najważniejsze spotkanie w tym sezonie! Gorzowianie okazali się słabsi od GKS-u Żukowo, ulegając 25:30 (13:13). Tym samym nasza drużyna nie jest już liderem drugiej ligi.

Ten mecz miał trzymać w napięciu do samego końca i rzeczywiście kibice, którzy po brzegi wypełnili halę w Żukowie (łącznie z około 50-osobową grupą fanów Stali), zobaczyli emocjonujące widowisko. Szczególnie w pierwszej połowie gdy bramki wpadały do jednej i drugiej siatki na zmianę. Stalowcy zdołali odskoczyć na dwa gole w ostatniej fazie pierwszej części (prowadzili 13:11), ale gospodarze doprowadzili przed przerwą do wyrównania.

Schody zaczęły się w drugiej części. Bardzo dobrze zorganizowani i przygotowani żukowianie od początku zneutralizowali najlepszego strzelca naszej ekipy, Mateusza Stupińskiego, który dopiero pod koniec meczu otworzył swoje konto bramkowe. Wówczas było już „pozamiatane”. Gorzowianie grający w końcowych minutach w podwójnym osłabieniu nie byli już w stanie odwrócić losów meczu. W decydujących momentach na ich drodze stawała jeśli nie własna nieskuteczność to solidna defensywa GKS i bramkarz Krzysztof Muńko co chwila podnoszący po udanych interwencjach rękę w geście triumfu.

Seria osiemnastu zwycięstw z rzędu się zakończyła a rozmiary zwycięstwa sprawiły, że to GKS objął prowadzenie w lidze. – Rozgrywaliśmy akcje zbyt nerwowo, oddawaliśmy nieprzemyślane rzuty i przez te 3-4 akcje wynik nam uciekł. Później graliśmy w osłabieniu, kara dla Roberta Górala była dość dziwna, ale sędziowie zdecydowali tak a nie inaczej. Gratuluje zespołowi z Żukowa, bo byli dziś lepsi. Mój zespół na pewno nie przeszedł obok meczu, ale taki jest sport. Zobaczymy, Żukowo ma trudne mecze z Energetykiem Gryfino i SMS-em II Gdańsk, więc sporo może się jeszcze zdarzyć – ocenił trener Kancelarii Andrysiak Stali, Janusz Szopa.

GKS Żukowo - Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów 30:25 (13:13)

Kancelaria Andrysiak Stal: Nowicki, Szot - Baraniak 6, Zając 5, Kłak 4, Książkiewicz 3, Śramkiewicz 2, Bartnik 2, Góral 1, Kminikowski 1,  M. Stupiński 1, Kubacki, Polak

Pozostałe wyniki: Borowiak Czersk - Henri Lloyd Brodnica 30:37, Gwardia Koszalin - Sambor Tczew 29:28, Cartusia Kartuzy - Tytani Wejherowo 20:30, LKS Kęsowo - Energetyk Gryfino [21.02], SMS II Gdańsk - Wybrzeże II Gdańsk [21.02]. Mecz Szczypiorniak Olsztyn - AZS UKW Bydgoszcz przełożony na 1 marca.