Stadion przy Krasińskiego – drugie podejście
Z MIASTA
ao
2020-09-02 17:09
11940

Na początku czerwca miasto miało pięć ofert w przetargu na modernizację stadionu lekkoatletycznego przy Krasińskiego – wszystkie zdecydowanie przekraczały możliwości finansowe Gorzowa. Dlatego drugi przetarg.
Przypomnijmy, miasto zarezerwowało na na budowę 9,5 mln zł. Tymczasem wszystkie oferty złożone do pierwszego przetargu przekroczyły tę kwotę, były w przedziale od 17,9 do 21,9 mln zł. Ostatecznie zdecydowano o unieważnieniu przetargu, aby rozpisać nowy. Miasto czeka na oferty firm budowlanych do 16 września. Stadion lekkoatletyczny przy Krasińskiego ma być gotowy do 29 kwietnia 2022 roku.
W rezultacie przebudowy powstanie stadion lekkoatletyczny III kategorii wg klasyfikacji IAAF z pełnowymiarowym boiskiem do piłki nożnej oraz zapleczem treningowym.
Warto dodać, że w miejscu istniejącej płyty boiska piłkarskiego przy ulicy Krasińskiego ma powstać nowa ośmiotorowa bieżnia lekkoatletyczna, rów z wodą do biegów z przeszkodami, dwukierunkowa, dwuścieżkowa skocznia do skoku w dal i trójskoku, dwie skocznie do skoku wzwyż oraz dwie dwukierunkowe skocznie do skoku o tyczce. W sektorze rzutów wewnątrz bieżni powstaną dwie rzutnie do rzutów oszczepem, do pchnięcia kulą, rzutów dyskiem i młotem. Powstaną boiska z nawierzchnią z trawy naturalnej, z systemem zraszania i drenażem. Przebudowy doczekają się też trybuny. Na terenie boiska piłkarsko-lekkoatletycznego powstaną tzw. rozgrzewkowe urządzenia lekkoatletyczne.
Roboty obejmą m.in.:
budowę stadionu lekkoatletycznego wraz z niezbędną infrastrukturą,
budowę urządzeń lekkoatletycznych rozgrzewkowych wraz z niezbędną infrastrukturą,
przebudowę istniejącej i budowę nowej infrastruktury technicznej: instalacje wod-kan, deszczowe, energetyczne wraz z oświetleniem parkowym
budowę fundamentów pod maszty oświetleniowe wraz z posadowieniem masztów oświetleniowych,
przebudowę istniejących trybun,
budowę boksu sędziowskiego,
budowę boiska do piłki nożnej wraz z instalacją zraszania, budową chodników i dojść, utwardzeń w celu ustawienia trybuny mobilnej,
budowę kontenera magazynowego,
budowę kas wejściowych,
przebudowę istniejącego ogrodzenia,
przebudowę murów oporowych,
wykonanie wycinki wraz z karczowaniem,
wykonanie nasadzeń zastępczych,
roboty rozbiórkowe,
wykonanie i montaż tablicy informacyjnej,
pozyskania certyfikatu PZLA III kategorii według klasyfikacji IAAF.
Komentarze: