Miasto szuka budowniczych dla MCK-u w Przemysłówce
Z MIASTA
ao
2020-12-14 12:43
14622

Magistrat właśnie ogłosił przetarg na modernizację i wyposażenie obiektów kultury w Gorzowie – chodzi o roboty budowlane dostosowujące dolną część biurowca po Przemysłówce do potrzeb nowej siedziby Miejskiego Centrum Kultury. W ramach zamówienie będzie wykonana spójna elewacja.
Prace w dolnej części biurowca przy Wełnianym Rynku polegać będą na dostosowaniu budynku niskiego (po Banku PEKAO S.A.) oraz piwnicy, parteru, I i II piętra budynku wysokiego do potrzeb Miejskie Centrum Kultury. Wykonawca zrealizuje również docieplenie i elewację budynku wysokiego i niskiego zgodne z dokumentacja termomodernizacja budynku wysokiego.
Przebudowa obiektu przy Wełnianym Rynku w Gorzowie ma polegać na kompleksowej rewitalizacji, adaptacji i remoncie wraz z ingerencją w konstrukcje, wyburzeniem zadaszenia części niskiej, jej nadbudowę i wykonanie nowego zadaszenia, rozbudowę części wejściowej budynku wysokiego.
Roboty obejmują w szczególności: przygotowanie terenu do budowy, prace rozbiórkowe, wykonanie niezbędnych prac budowlanych mających na celu zapewnienie użytkowania budynku jako całości oraz poszczególnych jego elementów, wykonanie nowych instalacji wewnętrznych budynku (elektrycznej, wodociągowo-kanalizacyjnej, ciepłej wody użytkowej, hydrantowej, centralnego ogrzewania, ppoż.) niezbędnych dla jego funkcjonowania wraz z niezbędnymi przyłączami.
Prace przy biurowcu będą też polegać na zagospodarowaniu terenu w tym budowie 11
miejsc parkingowych wraz z elementami małej architektury. Ponadto budowniczy wykonają docieplenie i elewację budynku wysokiego. Przypomnijmy, tam prace wewnątrz już są na ukończeniu.
Nowy MCK przy Wełnianym Rynku ma być gotowy do 31 października 2022 roku. Firmy mają czas na złożenie ofert do 11 stycznia 2021 roku.
Komentarze: