Scena przy Kłodawce. Co tam się rozegra?
Z MIASTA
red.
2021-05-20 11:10
25300

Na pewno jutro i na pewno od 18.00. Nie ma też wątpliwości gdzie: przy Borowskiego na scenie przy Kłodawce. Właśnie tam skrzyknęli się grający na bębnach, dęciakach, gitarach… Zajrzeć i posłuchać, a najlepiej dograć coś od siebie, może każdy.
To spontanicznie zaaranżowana akcja muzyczna popularyzowana głównie na facebooku, ale przy tym świetnie się zapowiadająca – dlatego o niej piszemy i zachęcamy do udziału. Chodzi o wspólne muzykowanie w przestrzeni miejskiej. Swoje granie zapowiedzieli już bębniarze, grający na instrumentach dętych, także gitarzyści.
Warto podkreślić, że na muzyczne spotkanie może przyjść każdy, nie tylko muzycy. Również każdy może dograć coś od siebie, i to nawet jeżeli nie miał nigdy do czynienia z jakimkolwiek instrumentem.
Jam Session na świeżym powietrzu – pod takim hasłem spotykają się mieszkańcy – ma oficjalną zgodę urzędu miasta. Organizatorzy starają się o zapewnienie na miejscu energii elektrycznej, zatem nie wykluczone, że w użyciu będą instrumenty wymagające tego typu zasilania.
Mamy też ważną informację: jeżeli wybieracie się na muzyczne spotkanie zabierzcie ze sobą coś miękkiego pod pupę lub krzesełko turystyczne. Dobrze mieć też przy sobie coś ciepłego do picia w termosie.
Piątkowa akcja (21 maja) ma być powtórzona również w sobotę (22 maja) o tej samej porze czyli od 18.00.
Komentarze: