Jaki Gorzów? Radni za Strategią 2030
Z MIASTA
info. um
2021-08-26 10:50
10211

Gorzów ma być super. Takie jest założenie Strategii 2030 gdzie mowa m.in. o rozwoju społecznym, ładnym i uporządkowanym centrum miasta oraz innowacyjnym przemyśle i edukacji.
Rada miasta w środę przyjęła Strategię Rozwoju Miasta Gorzowa 2030. Za jej przyjęciem głosowało 22 radnych – wszyscy obecni na sesji. Dokument kreśli wizję rozwoju miasta na najbliższe lata, wytycza cele do realizacji i kierunki działań. To plan, który pozwoli we właściwy sposób i w odpowiedniej kolejności, rozwiązywać problemy, a także przewidywać niektóre z nich, zanim się pojawią.
W toku prac nad Strategią uznano, że Gorzów w najbliższych latach będą tworzyć aktywni mieszkańcy, żyjący w atrakcyjnej przestrzeni miasta, przygotowanego na wyzwania przyszłości, będącego jednocześnie miastem innowacyjnej gospodarki.
– Chcemy, aby Gorzów był miastem, w którym każdy znajdzie przestrzeń dla siebie oraz równowagę pomiędzy pracą, życiem rodzinnym i rozwojem osobistym. Naszym celem jest poprawa jakości życia mieszkańców Gorzowa, zarówno młodych jak i seniorów. Chcemy, aby Gorzów był Miastem dla Pokoleń – powiedział prezydent Jacek Wójcicki.
Strategia Rozwoju Miasta to również dokument, który będzie podstawą do wydatkowania funduszy europejskich w nowej perspektywie 2021-2027.
Wizja miasta określona w Strategii:
Gorzów miastem dla pokoleń, dbającym o swoją tożsamość. Miastem aktywnych mieszkańców, zadowolonych z jakości życia oraz oferty usług publicznych.
Miastem z ukształtowanym i atrakcyjnym centrum oraz wysokim poziomem ładu przestrzennego. Miastem korzystającym w sposób zrównoważony z posiadanych zasobów oraz walorów przyrodniczych.
Gorzów miastem innowacyjnego przemysłu. Opierającym rozwój gospodarczy na potencjale położenia, rozwijających się branżach oraz nowoczesnych technologiach.
Miastem o rozwiniętej infrastrukturze oraz usługach komunikacji kołowej i kolejowej, dobrze skomunikowanym z resztą kraju, a także w układzie transgranicznym.
Gorzów miastem dbającym o wysoką jakość kształcenia, w tym zawodowego, korespondującego z ofertą kształcenia na poziomie wyższym.
Komentarze: