przejdź do treści strony kontakt
strona główna 501 936 975 menu wyszukiwarka

6 stycznia, Trzech Króli na placu przy Katedrze

Z MIASTA

red.
2022-01-05 12:03
10780

(fot. Michał Kapuściński/archiwum portalu)

Bez przemarszu przez ulice centrum – tak było przez ostatnie lata aż do 2020 roku – za to nie mniej uroczyście… Trzech Króli ze świtą złoży pokłon nowonarodzonemu w Gorzowskim Betlejem na placu przy Katedrze.      

DZIEŃ DZIŚ WESOŁY – pod takim hasłem, jutro 6 stycznia, będzie VIII gorzowski Orszak Trzech Króli. Plan? O 12.00 msza św. w Katedrze pod przewodnictwem JE ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego, a po niej (13.00) przejście do Gorzowskiego Betlejem na placu przy Katedrze i złożenie pokłonu nowonarodzonemu Jezusowi.
 
w programie:
spotkanie mieszkańców w Gorzowskim Betlejem
wspólne śpiewanie kolęd z zespołem Nowonarodzeni 
orędzie z Gorzowskiego Betlejem
 
do Gorzowskiego Betlejem podążą m.in. orszakowi aktorzy jako:
Trzej Królowie ze świtą orszakową 
św. Jan Paweł II w 25 rocznicę pielgrzymki do Gorzowa 
bł. kardynał Stefan Wyszyński
sługa boży biskup Wilhelm Pluta – patron Gorzowa 
hetman Karol Chodkiewicz – w 400. rocznicę zwycięstwa nad Turkami pod Chocimiem 
ojciec Augustyn Kordecki – zwycięski obrońca Jasnej Góry podczas potopu szwedzkiego
bohaterowie walczący o niepodległą Polskę: Józef Piłsudski, Wincenty Witos, Roman Dmowski
Maria Konopnicka – wybitna poetka, autorka Roty, w 180 rocznicę urodzin
na zakończenie poczęstunek   

Komentarze:

W celu zapewnienia poprawnego działania, a także w celach statystycznych i na potrzeby wtyczek portali społecznościowych, serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies na Twoim komputerze. Zasady dotyczące obsługi cookies można w dowolnej chwili zmienić w ustawieniach przeglądarki.
Zrozumiałem, nie pokazuj ponownie tego okna.
x