Intrygująca perspektywa dla przesiedleń
Z MIASTA
red.
2022-02-08 11:24
7560

Prawdy i mity historyczne tym razem o przesiedleniach po II wojnie światowej – dyskusja będzie obejmować też perspektywę wpływu przesiedleń na obecną sytuację społeczno-kulturową regionów przesiedleńczych.
Jutro, 9 lutego o 17.00 w Zespole Willowo-Ogrodowym wykład „Niezakorzenienie na Ziemiach Zachodnich i Północnych Polski”, wygłosi Marcin Słowiński z Instytutu Kulturoznawstwa, Wydziału Antropologii i Kulturoznawstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Celem wykładu jest zainicjowanie dyskusji o obecnej sytuacji Ziem Zachodnich i Północnych Polski (z potraktowaniem Gorzowa, jako studium przypadku) w kontekście ich przesiedleńczej historii.
Wykładowca, ale też słuchacze, zastanowią się nad tym w jaki sposób konsekwencje przesiedleń po II wojnie światowej wpływają na obecną sytuację społeczno-kulturową regionów przesiedleńczych i jakie środki zaradcze można wdrożyć, aby poprawić tę sytuację.
Podczas spotkania w muzeum obowiązują aktualne zalecenia sanitarne.
Komentarze: