2 procent biletów z biletomatów rozstawionych w mieście
Z MIASTA
red.
2022-03-22 11:21
4620

Za kilka dni koniec programu pilotażowego sprzedaży biletów komunikacji miejskiej przez automaty stacjonarne. Program trwał rok i pokazał, że pasażerowie wolą inne formy zakupu biletów. W trzech punktach sprzedaż jest na poziomie zaledwie niespełna 2 procent.
Program MZK polegał na badaniu zainteresowania mieszkańców kupnem biletów poprzez biletomaty. W trakcie jego trwania okazało się, że tą formą sprzedaży zainteresowanych jest mniej niż 2 procent osób korzystających z komunikacji miejskiej. Pasażerowie najchętniej kupują bilety w kasach biletowych (37,5 procent użytkowników), w automatach umieszczonych w pojazdach (26,6 procent) oraz kupując bilety elektroniczne (23,5 procent).
Przypomnijmy, bezgotówkowe biletomaty znajdują się przy Drzymały (przed kasami biletowymi MZK), przy Wróblewskiego (przy sklepie Stokrotka) oraz przy Marcinkowskiego (przy Pegazie).
Informacje uzyskane w trakcie realizacji programu pilotażowego zostaną wykorzystane do unowocześniania systemu sprzedaży biletów, bo stanowi on kontrast do nowoczesnego taboru czy systemu informacji pasażerskiej. Prace nad systemem nowoczesnych metod płatności za przejazdy będą kontynuowane. Miasto będzie rezygnowało z zakupu infrastruktury służącej do sprzedaży, bo ta dość szybko staje się przestarzała, ale będzie kupowało usługę od firm specjalistycznych, która będzie obejmowała dostarczanie urządzeń do sprzedaży i ich obsługę.
– Systematycznie rozszerzane są również możliwości zakupu biletów w formie on-line, podpisywane są umowy z kolejnymi firmami świadczącymi takie usługi. Ze względu na sporą część pasażerów korzystających z tradycyjnych form zakupu biletów, ta forma sprzedaży również zostanie zachowana – zaznacza Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy um.
Komentarze: