Studia — czy warto? Poznaj 5 dobrych powodów, dla których warto wybrać się na studia!
Z MIASTA
materiał partnera
2022-10-26 00:37
375

Wiele osób po maturze zastanawia się, jak dalej pokierować swoim życiem. Część z nich rezygnuje z dalszej edukacji i rozpoczyna pracę zawodową. Wizja spędzenia kilku kolejnych lat na nauce nie wydaje im się zbyt zachęcająca. Jednak studia to nie tylko kolokwia i egzaminy. Może to być też najlepszy okres w życiu, otwierający przed Tobą całkiem nowe możliwości. Dlatego, zanim podejmiesz decyzję o rezygnacji z dalszego rozwoju, poznaj 5 powodów, dla których warto podjąć naukę w szkole wyższej!
Studia to najlepsza motywacja do samorozwoju
Kiedy już rozpoczniesz karierę zawodową, łatwo jest popaść w rutynę. Często zdobywanie nowych uprawnień czy doszkalanie schodzi na dalszy plan, bo w pracy czy w domu czekają na ciebie pilniejsze obowiązki. Natomiast studia to czas na Twój samorozwój. W tym okresie masz szansę nie tylko zdobyć dyplom, ale także uczestniczyć w wielu kursach, czy działać aktywnie w kołach naukowych, którymi może pochwalić się np. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Zdobyte przez Ciebie wiedza i doświadczenie będą procentowały w późniejszym życiu.
Ukończenie studiów może Ci pomóc w zdobyciu wymarzonego stanowiska
Uzyskanie dyplomu może być dla Ciebie pierwszym krokiem do objęcia stanowiska w wymarzonej firmie lub branży. Bez odpowiedniego wykształcenia byłoby to niemożliwe. Wykonywanie części zawodów, takich jak np. prawnik czy doradca podatkowy, wymaga zdobycia uprawnień. Dlatego rezygnacja z dalszej edukacji może oznaczać całkowite porzucenie upragnionej kariery.
Studiowanie to nie tylko nauka
Oczywiście dla wielu priorytetowym celem jest zdobycie dyplomu, wiedzy i kwalifikacji. Jednak ważną częścią studiowania jest również życie studenckie. Pozwala ono oderwać się od obowiązków, a także stworzyć piękne wspomnienia czy przyjaźnie na całe życie. To wtedy właśnie masz szansę poznać osoby o podobnych zainteresowaniach, które będą podzielały Twoje pasje. Natomiast w życiu zawodowym często brakuje czasu na zawieranie nowych znajomości.
Studia są Twoją szansą na lepszą przyszłość
Decyzji o rozpoczęciu nauki w szkole wyższej nie warto odkładać w nieskończoność. W przyszłości możesz nie mieć możliwości, by do niej wrócić, a przecież zdobycie dyplomu renomowanej uczelni jest w stanie zaważyć na Twojej przyszłości. Ukończenie prestiżowego kierunku pomoże Ci w zdobyciu dobrze płatnej i stabilnej pracy. Dlatego warto poświęcić na naukę jeszcze kilka lat, aby później czerpać z tego zyski przez prawie całe życie.
Studia dają ogromną możliwość wyboru
To czas, gdy możesz zgłębiać najbardziej interesujące Cię zagadnienia. Wybór jest tak duży, że pewnością uda Ci się znaleźć kierunek idealnie dopasowany do Twoich potrzeb. Oto kilka propozycji, na które warto zwrócić uwagę.
Rynki finansowe
Jeżeli marzysz o pracy w instytucjach finansowych czy domach maklerskich to studia Rynki Finansowe mogą stać się przepustką do Twojej kariery. Na zajęciach dowiesz się, jak funkcjonuje rynek finansowy i poznasz zasady procesu inwestycyjnego. Zdobędziesz także umiejętności pozwalające Ci usprawnić modele zarządzania ryzykiem finansowym. Warto również wziąć pod uwagę, że program został stworzony we współpracy z Komisją Nadzoru Finansowego.
Zarządzanie zasobami ludzkimi
To kierunek, który pomoże Ci rozwinąć swoje zdolności organizacyjne oraz interpersonalne. Zarządzanie zasobami ludzkimi to studia umożliwiające rozpoczęcie kariery w branży HR. Zdobędziesz na nich kwalifikacje pozwalające Ci sprawne przeprowadzanie procesu rekrutacji, selekcji czy szkoleń. Jako absolwent/ka tego kierunku znajdziesz zatrudnienie w korporacjach, firmach konsultingowych, czy administracji.
Logistyka międzynarodowa
Logistyka to jeden z najprężniej rozwijających się sektorów gospodarki. Dlatego zapotrzebowanie na ekspertów z tej dziedziny nieustannie wzrasta. Program studiów obejmuje zagadnienia z zakresu zarządzania, informatyki oraz nauk technicznych. Kierunek Logistyka umożliwi Ci podjęcie stanowisk menedżerskich w firmach działających w obszarze transportu i dystrybucji.