przejdź do treści strony kontakt
strona główna 501 936 975 menu wyszukiwarka

65 tys. zł z elektrowni dla ubogich

Z MIASTA

red.
2023-01-17 16:02
4060

(fot. PGE)

Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła z Grupy PGE dzieli się ciepłem w Gorzowie. W taki sposób do lokalnych organizacji pożytku publicznego trafiło łącznie 65 tys. zł. Kto uzyskał pomoc?

„Dzielimy się ciepłem” to ogólnopolski program PGE Energia Ciepła skierowany do najbardziej potrzebujących odbiorców. Jego celem jest wsparcie osób i lokalnych instytucji, które korzystają z ekologicznego ciepła sieciowego. Pieniądze są przeznaczone m.in. na dopłaty do rachunków za ciepło i ciepłą wodę użytkową.  
 
W Gorzowie kolejny rok z rzędu Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła przekazała darowiznę Gorzowskiemu Centrum Pomocy Rodzinie (30 tys. zł), Hospicjum św. Kamila (20 tys. zł) oraz Stowarzyszeniu Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna (15 tys. zł). 
 
– Za nami najtrudniejsze miesiące działalności w ostatnich latach. Jesteśmy jednak spółką odpowiedzialną społecznie i nie zapominamy o naszych odbiorcach. Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy wesprzeć najbardziej potrzebujące rodziny, które korzystają z naszego ekologicznego ciepła sieciowego. Wierzymy, że dzięki tej pomocy możemy wejść z optymizmem w nowy rok – powiedział Wojciech Dobrak, dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Gorzowie. 
 
Podobnie jak w ubiegłych latach, symboliczny czek został przekazany na ręce władz miasta oraz Beaty Kulczyckiej, dyrektor Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie. To kolejny efekt dobrej współpracy PGE Energia Ciepła z lokalnymi władzami samorządowymi.
 
– Dzięki współpracy miasta z PGE Energia Ciepła i programowi „Dzielimy się ciepłem” ponownie możemy jeszcze bardziej zaangażować się w pomoc najbardziej potrzebującym mieszkańcom, szczególnie w tym trudnym ekonomicznie czasie. Doceniamy ten gest podwójnie, bo jest to konkretne wsparcie finansowe, ale jednocześnie akt solidarności z najbardziej potrzebującymi mieszkańcami miasta – powiedziała Małgorzata Domagała, zastępca prezydenta Gorzowa ds. społecznych. 
 
Dzielimy się ciepłem
„Dzielimy się ciepłem” to autorski program wsparcia dla najbardziej potrzebujących odbiorców. PGE Energia Ciepła w miastach, w których posiada swoje elektrociepłownie (m.in. w Toruniu, Gdańsku, Wrocławiu, Siechnicach, Zielonej Górze, Krakowie, Bydgoszczy, Gorzowie, Lublinie, Kielcach, Szczecinie, Zgierzu i Rzeszowie) pomaga organizacjom pozarządowym, które działają na rzecz osób w trudnej sytuacji życiowej i materialnej, a także rodzinom wskazanym przez MOPS-y. W 2019 r. W ciągu ostatnich pięciu lat PGE Energia Ciepła w ramach programu „Dzielimy się ciepłem” przekazała na wsparcie potrzebujących odbiorców ponad 2 mln zł.
 
Do PGE Energia Ciepła należy w Gorzowie elektrociepłownia o łącznej mocy 367 MWt, dostarczającej 1,9 PJ energii cieplnej do mieszkańców miasta. PGE Energia Ciepła posiada w Gorzowie również 135,3 km sieci ciepłowniczej. 

Komentarze:

W celu zapewnienia poprawnego działania, a także w celach statystycznych i na potrzeby wtyczek portali społecznościowych, serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies na Twoim komputerze. Zasady dotyczące obsługi cookies można w dowolnej chwili zmienić w ustawieniach przeglądarki.
Zrozumiałem, nie pokazuj ponownie tego okna.
x