przejdź do treści strony kontakt
strona główna 501 936 975 menu wyszukiwarka

W niedzielę wybory do Europarlamentu [LISTY KANDYDATÓW]

Z MIASTA

ao
2024-06-03 14:20
8340

(fot./źródło: wikipedia)

9 czerwca wybory do Parlamentu Europejskiego 2024 – jeżeli nie macie rozeznania w kandydatach to już pora wiedzieć na kogo głosować...

7 list, w sumie 68 kandydatek i kandydatów, w okręgu 13, na który składa się całe lubuskie i zachodniopomorskie. Wśród kandydatów szczecinianie, zielonogórzanie, także gorzowianie, ale przede wszystkim mieszkańcy niewielkich miast i wsi. Są też tuzy krajowej polityki – ARŁUKOWICZ, CIMOSZEWICZ czy BRUDZIŃSKI. 
  
Oto wszyscy kandydaci i kandydatki w okręgu nr 13
 
lista nr 1
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI – POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
1 KAMIŃSKI Michał Tomasz, politolog, Józefów, Unia Europejskich Demokratów
2 NOWAK Maja Ewa, parlamentarzysta, Bytom Odrzański, Polska 2050 Szymona Hołowni
3 RZEPA Jarosław Michał, inżynier ogrodnictwa, Szczecin, Polskie Stronnictwo Ludowe
4 CIĘŻKOWSKI Ernest Henryk, student, Szczecin, nie należy do partii politycznej
5 RUDZIS-GRUCHAŁA Helena Maria, ekonomistka, Czernin, Polskie Stronnictwo Ludowe
6 SŁAWIAK Agnieszka Bożena, nauczyciel osób z niepełnosprawnością intelektualną, Lubniewice, nie należy do partii politycznej
7 STARZEWSKA Jolanta, wyższy urzędnik samorządowy, Świebodzin, Polskie Stronnictwo Ludowe
8 SIEMIŃSKI Tomasz, prezes, Zielona Góra, Polska 2050 Szymona Hołowni
9 PAKULSKI Cezary Piotr, lekarz, Szczecin, Polska 2050 Szymona Hołowni
10 PORYCKI Łukasz, wyższy urzędnik samorządowy, Zielona Góra, Polskie Stronnictwo Ludowe
 
lista nr 2
KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ
1 SOSNOWSKA Magdalena, ekonomista, Szczecin, Ruch Narodowy
2 SOWIŃSKI Marcin Bartosz, lekarz, Pucice, Konfederacja Korony Polskiej
3 OLECH Dariusz, diagnosta laboratoryjny, Szczecin, Nowa Nadzieja
4 BAGDZIŃSKA Urszula, nauczyciel, Dobra, Polska Jest Jedna
5 SULAWIAK Andrzej Mariusz, zarządzający przedsiębiorstwem, Pilchowo, nie należy do partii politycznej
6 TERESIŃSKA Aleksandra Zofia, zarządzający przedsiębiorstwem, Myśliborki, Nowa Nadzieja
7 JAGIEŁŁO Jakub Bogusław, programista aplikacji, Kłodawa, Nowa Nadzieja
8 JABŁOŃSKA Izabela, gospodyni domowa, Warnowo, Ruch Narodowy
9 PODOLSKI Łukasz, marynarz żeglugi śródlądowej, Wolin, Ruch Narodowy
10 SYGUTOWSKI Marcin, przedsiębiorca, Brzeźnica, Ruch Narodowy
 
lista nr 3
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY-NORMALNA POLSKA W NORMALNEJ EUROPIE
1 ŁOPATOWSKI Krzysztof, adwokat, Gorzów, nie należy do partii politycznej
2 MALISZEWSKA Iwona Barbara, inżynier ochrony środowiska i kształtowania krajobrazu, Kędzierzyn, nie należy do partii politycznej
3 ŚLADOWSKI Jerzy Zenon, przedsiębiorca, Lubsko, nie należy do partii politycznej
4 ADOLIŃSKA Agnieszka Małgorzata, kontroler jakości, Lubsko, nie należy do partii politycznej
5 LIPKO Paweł Józef, przedsiębiorca, Gorzów, nie należy do partii politycznej
6 NIEWIADOMSKA Maria, przedsiębiorca, Lubsko, nie należy do partii politycznej
7 OLECHNOWSKA Agnieszka Edyta, sprzedawca, Gorzów, nie należy do partii politycznej
8 MAŁACHOWSKA Magdalena, sprzedawca, Gorzów, nie należy do partii politycznej
9 HOŁOWNIA Mariusz Piotr, inżynier poligrafii, Police, nie należy do partii politycznej
 
lista nr 4
KOMITET WYBORCZY POLEXIT
1 ŻUREK Janusz Leszek, elektryk, Kraków, PolExit
2 JASICA Paweł Antoni, dziennikarz, Kraków, nie należy do partii politycznej
3 ZIEMBA Alicja Danuta, specjalista do spraw zarządzania, Kraków, nie należy do partii politycznej
4 ŚLUSARCZYK Michał Krzysztof, inżynier teleinformatyk, Kraków, nie należy do partii politycznej
5 ADAMCZYK-KACZOR Donata Anna, rolnik, Kraków, nie należy do partii politycznej
6 FORTOŃSKA Małgorzata, magazynier-logistyk, Dąbrowa Górnicza, nie należy do partii politycznej
7 BIENIEK Dariusz Filip, ogrodnik, Stalowa Wola, nie należy do partii politycznej
8 ROŚ Teresa Iwona, sekretarka, Zederman, nie należy do partii politycznej
9 HAJDUK Alicja Wiktoria, kierownik do spraw marketingu, Kraków, nie należy do partii politycznej
 
lista nr 5
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
1 ARŁUKOWICZ Bartosz Adam, lekarz, Szczecin, Platforma Obywatelska RP
2 POLAK Elżbieta Anna, parlamentarzysta, Zielona Góra, Platforma Obywatelska RP
3 PIOTROWICZ Izabela, urzędnik samorządowy, Gorzów, Platforma Obywatelska RP
4 PAHL Witold, radca prawny, Chwalęcice, Platforma Obywatelska RP
5 PAŃKA Urszula, nauczyciel, Szczecin, Platforma Obywatelska RP
6 OSOS Katarzyna, radca prawny, Łagów, Platforma Obywatelska RP
7 DOWHAN Robert, parlamentarzysta, Jasień, Platforma Obywatelska RP
8 PASTUSIAK Anna, politolog, Choszczno, Platforma Obywatelska RP
9 SIWEK Karolina Krystyna, architekt, Białogard, Platforma Obywatelska RP
10 TOŁOCZKO Wiktor, nauczyciel, Pyrzyce, Platforma Obywatelska RP
 
lista nr 6
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA
1 CIMOSZEWICZ Włodzimierz, poseł do parlamentu europejskiego, Białowieża, nie należy do partii politycznej
2 KUCHARSKA-DZIEDZIC Anita Agnieszka, nauczycielka akademicka, Zielona Góra, Nowa Lewica
3 KIELNIK-KAŁUŻNA Sandra Beata, pedagog-logopeda, Kołobrzeg, Nowa Lewica
4 JĘDRZEJCZAK Tadeusz, nauczyciel, Chwalęcice, Nowa Lewica
5 KOWALCZYK Izabela, nauczyciel, Drawno, Nowa Lewica
6 KRÓLIKOWSKI Tomasz Piotr, nauczyciel akademicki, Budzistowo, nie należy do partii politycznej
7 SOBCZAK Aleksandra, socjolog, Kostrzyn nad Odrą, Nowa Lewica
8 HAJEWSKA Natalia, student, Stargard, Lewica Razem
9 JAWORSKA Maria, nauczycielka, Kunowice, Nowa Lewica
10 BASZCZYŃSKI Bartosz Stanisław, ekonomista, Szczecin, nie należy do partii politycznej
 
lista nr 7
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
1 BRUDZIŃSKI Joachim Stanisław parlamentarzysta, Szczecin, Prawo i Sprawiedliwość
2 RAFALSKA Elżbieta, nauczyciel akademicki, Gorzów, Prawo i Sprawiedliwość
3 GOLIŃSKA Małgorzata Joanna, leśnik, Szczecinek, Prawo i Sprawiedliwość
4 MATERNA Jerzy Marian, parlamentarzysta, Zielona Góra, Prawo i Sprawiedliwość
5 SZAŁABAWKA Artur Lesław, parlamentarzysta, Szczecin, Prawo i Sprawiedliwość
6 DAJCZAK Władysław, mechanik, Strzelce Krajeńskie, Prawo i Sprawiedliwość
7 JACH Michał, ekonomista, Stargard, Prawo i Sprawiedliwość
8 GOŚNIOWSKA-KOLA Małgorzata Barbara, nauczyciel, Przyczyna Górna, Prawo i Sprawiedliwość
9 KURZAWA Agnieszka, przedstawiciel władzy samorządowej, Szczecin, Prawo i Sprawiedliwość
10 SZEFERNAKER Paweł Maciej, prawnik, Warszawa, Prawo i Sprawiedliwość
 
Szanse na wybór do europarlamentu z okręgu 13. ma czwórka kandydatów. Przypominamy, że liczba eurodeputowanych w poszczególnych okręgach zależy od frekwencji – im więcej oddanych głosów w okręgu, tym większa liczba kandydatów ma szansę na mandat.   
 
 

Komentarze:

W celu zapewnienia poprawnego działania, a także w celach statystycznych i na potrzeby wtyczek portali społecznościowych, serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies na Twoim komputerze. Zasady dotyczące obsługi cookies można w dowolnej chwili zmienić w ustawieniach przeglądarki.
Zrozumiałem, nie pokazuj ponownie tego okna.
x